10. sınıf ders çalışma tavsiyesi

phinXx

Decapat
Merhabalar, öncelikle bu konu sizden dersler konusunda tavsiye almak amaçlı olacak. Lise 2'ye gidiyorum, fen lisesinde okuyorum, sayısal seçeceğim ve hedefim tıp okumak. Lise 1 Online eğitimden dolayı çok verimli geçmedi lakin yaz tatilinde okul kurslarıyla beraber lise 1 konuları halledebilirim diye düşünüyorum. O yüzden bu dönem sadece 10. sınıf konularına çalışacağım. Planım; her gün en az 30 - 40 paragraf çözmek, en az 1 - 2 saat matematik çalışmak ve bunlarında yanında herhangi bir dersten ( fizik, kimya, biyoloji) çalışabildiğim kadar çalışmak. Sene sonuna kadar 10. sınıf konularını eksiksiz bir şekilde bitirmek istiyorum. Sizlerden de tavsiye almak istedim, önerebileceğiniz veya kendi uyguladığınız tavsiyeler var mıdır? Teşekkürler :)

Hocam ikinci dönem işleyeceğimiz geometri konusu geçen sene ile bağlantılıymış. Tavsiyem geçen sene Online derslerde kaynayan geometri derslerine bir göz atın. Bir diğer tavsiyem ise 2. dönem matematiğe 10. sınıf gözüyle değil TYT gözüyle bakın ve TYT matematik ile paralel götürün.

Merhabalar, öncelikle bu konu sizden dersler konusunda tavsiye almak amaçlı olacak. Lise 2'ye gidiyorum, fen lisesinde okuyorum, sayısal seçeceğim ve hedefim tıp okumak. Lise 1 Online eğitimden dolayı çok verimli geçmedi lakin yaz tatilinde okul kurslarıyla beraber lise 1 konuları halledebilirim diye düşünüyorum. O yüzden bu dönem sadece 10. sınıf konularına çalışacağım. Planım; her gün en az 30 - 40 paragraf çözmek, en az 1 - 2 saat matematik çalışmak ve bunlarında yanında herhangi bir dersten ( fizik, kimya, biyoloji) çalışabildiğim kadar çalışmak. Sene sonuna kadar 10. sınıf konularını eksiksiz bir şekilde bitirmek istiyorum. Sizlerden de tavsiye almak istedim, önerebileceğiniz veya kendi uyguladığınız tavsiyeler var mıdır? Teşekkürler :)
Paragraf çalışman seni matematik alaninda ve yeni nesil sorularda cok geliştirecek. Matematiğin yarısı sözeldir zaten. Problem sorusu da çözersen soyut düşünmekte gelişirsin, yorum zekan gelişir. Sana kimya çözerken bile yardımcı olur. Paragraf ve problem odaklı git konularıda okulda öğren, öğrendiğinin de üstüne düzenli tekrar ile koy fakat bundan ötesi bence gereksiz. Zaten haftada 40 saat okula gidiyorsun, eğer sen okulda gördüğün konular üzerine ayrı konu çalışması yapacaksan okula gitmen saçma bence. Düzenli günlük 1 saat tekrar ve 1 saat matematik soru çözümü yeter bunun dışında 10. sınıfta paragraf, problem odaklı ol derim.

Geri
Yukarı