10.sınıf ve TYT AYT sınavlarına çalışmaya başlanmalı mı?

Devilcry1105

Hectopat
Merhaba benim sorum 10.sınıfta TYT ve AYT başlamalı mıyım? Başlamalıysam eğer kaynak öneriniz var mıdır? Başlamamalıysam 10.sınıf için kaynak öneriniz nedir? Bir de bu uzaktan eğitim döneminde konuları tam olarak öğrenmek için ne yapmalıyım? Virüsten dolayı dershaneye de gidemem.

Şimdi hocam bende 10.sınıftayım ve size şöyle soyleyeyim.AYT 11-12. Sınıfı kapsar.
2.sı ise madem üniversite sınavına çalisicaksin o zaman sen ilk önce 10.sınıf konularına sonra 9.sınıfa çalış derim

Ben şu an bir sene mezuna kaldım fen lisesinde okuyordum 12'ye kadar hiç çalışmadım tabii yatılı bir fen lisesinde çalışmıyorum diyen en az 2-3 saat dersler harici çalışıyordur. Sana tavsiyem pek ders açısından olmayacak bence hızlı okuma ve hafıza tekniklerini Udemy'den veya herhangi bir platformdan satın alman olacak ve dil öğrenme arzun varsa bunu gerçekleştirmek en iyi başlangıç 11'dir 11'de AYT konularını sağlam şekilde bitir 11'in yazı da TYT'yi büyük ölçüde temizlersin yani diyeceğim hızlı okuma ilgin varsa dil ve kitap okumaya önem ver kitap bu sınavda baya önemli diyebilirim.

İdeal bir çalışma 11. sınıfta TYT ile işinizi çoğunlukla bitip 12. sınıfın başlarında tamamen AYT odaklanma ile olur. Bu yüzden şimdiden üniversite sınavına çalışmasanız da olur. Siz ben işi sağlama alacağım diyorsanız başlayabilirsiniz.

AYT için çalışmayın. AYT 11 ve 12. sınıfın konularını kapsar. Önce 10. sınıfın konularını halletmeniz lazım. Hallettikten sonraki boş vakitlerinizde 9. sınıf konularını öğrenebilirsiniz.
Bir de bu uzaktan eğitim döneminde konuları tam olarak öğrenmek için ne yapmalıyım? Virüsten dolayı dershaneye de gidemem.
Eksiklerini internetteki konu anlatım videolarından tamamlayabilirsin. Ne masraf olur ne bir şey. Ben pek çok konuyu öyle tamamlamıştım geçen sene hazırlanırken.

Dediğim gibi, ille de şimdiden çalışmak zorunda değilsin ama 10. sınıfı öğrenmelisin. Okul notların yüksek olsun üniversite sınavında lazım olacak. Kaynak önerisini diğer arkadaşlar yapsa daha iyi olur bu sene incelemedim pek, gerçi her sene aynı oluyor, neyse.

Yapacağın en iyi şey bu yıl göreceğin konularda fire vermemek olacaktır dostum. Zaten daha sonra geriye dönüp bütün konuları çalışmak durumunda kalacaksın. Bu aşamadayken 9 ve 10. sınıf konularında eksikler varsa biraz zor kapanıyor ve ayak bağı oluyor.

Artık üniversite sınavlarında başarılı olmak için oldukça yüksek netler yapmak gerekiyor. Temel anahtar her zaman konuyu çok iyi bilmekten geçer. Testler ile desteklendiği zaman istediğin bölümü seçebilecek duruma gelirsin dostum. Ne kadar çalışırsan o kadar karşılığını alırsın.

Geri
Yukarı