10. Sınıfta 95 Üstü Ortalama Yapmak

TheNovaPunchers

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10. sınıfta en az 95 ortalama yapmak istiyorum. İllaki forumda yapan vardır onların özellikle mesajlarını bekliyorum. Çalışma konusunda nazar değmesin problem yok çalışıyorum. Yazın son 1 ayıda 9'un matematiği ve fiziğini tekrar ettim. Okuldan 5'te geliyorum 6'da derse otursam 11-12'ye kadar toplam 2 saat mola ile güzel bir çalışma programı olur diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 10. sınıfta bu kadar çok çalışırsan ileride bıkıp çalışmayı tamamen bırakma ihtimalin var. Okul derslerini günlük tekrar edip ödevlerini yapıp düzenli soru çözersen çok rahat başarırsın.
Yani tüm zamanını derse ayırmamanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Hocalarla aran iyi olsun sınavlardan 85 alsan akşam eve geldiğinde ders çalıştıkdan sonra mola yaparken öğretici videolar izle matematik için kısayol çözümlerine bak.

Daha 10. sınıfta bu kadar çok çalışırsan ileride bıkıp çalışmayı tamamen bırakma ihtimalin var. Okul derslerini günlük tekrar edip ödevlerini yapıp düzenli soru çözersen çok rahat başarırsın.
Yani tüm zamanını derse ayırmaman daha mantıklı olur.
Ne alaka hocam? Çalışmayı benimseyen biri zaman geçtikçe çalışmaktan bıkar mı? Benim sana tavsiyem önce konu tekrarı, sonra bol test çözmen. 10'da matematiğim 30'du 70'e çıkardım sadece test çözerek.

Ne alaka hocam? Çalışmayı benimseyen biri zaman geçtikçe çalışmaktan bıkar mı? Benim sana tavsiyem önce konu tekrarı, sonra bol test çözmen. 10'da matematiğim 30'du 70'e çıkardım sadece test çözerek.
Bıkar. Kendi tecrübelerim ve arkadaşlarımın tecrübelerine dayanarak söylüyorum.
Her gün 5-6 saat çalışırsa seneyi bırak 2-3 aya bıkacaktır. Doğru olan azar azar başlayıp düzenli çalışmak, derslerin-özellikle matematik- mantığını kavramak.

12. sınıfta sınava 4 ay kala bıkanlar dolu. Her şey güzel giderken bir anda mezuna kalıyorlar bıktıkları için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı