10. sınıfta açığa geçip yazılımda gelişmek

Yer
Konya
Hepinize merhaba. arkadaşlar ben ileride yazılım mühendisliği okumak isteyen 10. sınıf öğrencisiyim.1. sınıftan beri derslere ilgisizim ama notlarım hep ortalamanın üzerinde tuttum. Okulu vakit kaybı olarak görüyorum ve açığa geçip kendimi yazılım alanında geliştirmek istiyorum.
Aklımda iki şey var ilki açığa geçip 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyup yüksek lisans yapıp yurt dışına gitmek, ikincisi açığa geçip 4 yıllık yazılım mühendisliği okuyup yurt dışına gitmek. Sizce hangisi iş hayatımda işime yarar? Ayrıca açığa geçince yan gelip yatmayacağım. Kendimi yazılım alanında geliştireceğim. Ders çalışabilsem açığa geçmeyeceğim ama çalışmak istemiyorum. Ortalama 50 bine girmeyi hedefliyorum.
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde çalışabiliyorsan, evde devamke. Ben öyle yapardım. Okul hantal bir hapishane. Bir şey öğrenmiyorsun. Tonla kural var. Adım atılacak bir yer değil de işte zorunda olduğumuzdan gittiydik.

Evde çalışabiliyorsan, evde devamke. Ben öyle yapardım. Okul hantal bir hapishane. Bir şey öğrenmiyorsun. Tonla kural var. Adım atılacak bir yer değil de işte zorunda olduğumuzdan gittiydik.

Evde kendi disiplinimi koruyamam diye korkuyorum eğer düzenli çalışabilsem mantıklı olur mu?

Evde kendi disiplinimi koruyamam diye korkuyorum eğer düzenli çalışabilsem mantıklı olur mu?
Bilgi , korkuyu yener. İlk yapacağın şey şu:
Açığa geçince, örgün eğitime tekrar dönülebiliyor mu?

Bunu öğrendikten sonra, baktın evde çalışamıyorsun; okula dönme şansın var. 0 risk.

Geri
Yukarı