10. Sınıfta Bölüm Seçimi Neye Göre Belirlenir ?

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 9. sınıfım meslek lisesinde okuyorum. 9. sınıfın sonunda bölümler seçilecekmiş. Bu bölüm neye göre belirleniyor ? Yani TEOG`dan aldığımız puana göre mi ? Yoksa 9. sınıf puanımıza göre mi ? Bizim okulda en yüksek puanlı bölüm bilişim, ben 350 aldım bilişime girebilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders notlarına göre belirlenir. Eğer var ise makine bölümüne gitmeni tavsiye ederim.

Bölümlere girmek için bir şey e bakılmıyor, sen hangisini seçersen o bide bölümler 10.sınıfın sonunda seçiliyor diye biliyorum ben.

Bölümlere girmek için bir şey e bakılmıyor, sen hangisini seçersen o bide bölümler 10.sınıfın sonunda seçiliyor diye biliyorum ben.
Yanlışınız var. Notlara göre 9.sınıfın sonunda seçiliyor. 10. Sınıfın sonunda dal seçimi yapılıyor.

Daha önceki senelerde 9.sınıfın sonunda ve puana bakarak seçiyorlardı, ama artık matematikten kalan tüm sayısal dersleri 1 olan çocuk da sayısal bölümüne gidebiliyor ve 10.sınıfın sonunda seçiliyor.( Anadolu liseleri için böyle diğer okulları bilmiyorum :) ).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı