10 tane RX 580 ile madencilik yapılır mı?

Kagoer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, arkafaşımda 10 tane RX 580 8 GB ekran kartı var. Ben de ondan alıp kripto para madenciliği yapmak istiyorum. Aklımda 3 tane soru var.
1)RX 580 dışında sistem için ne almam gerek?
2)Bu sistemle oyun oynanır mı?
3)Elektriği de hesaba kattığımız zaman aylık kaç TL kâr ederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1)RAM ve islemci onemli degil anakart ta PCI'e girisi ve ses karti takilan ufak girisler fazla olmasi lazim riser alman lazim 10 tane bu PSU 1200W olmasi lazim en az ve elektrik kesintisinde uzun sureli kesintizi guc kaynagi kasa için ozel yapim
2) oynanir diye dusunuyorum (islemci ile RAM'i dusuk almassan.
3)YouTube da video vardi bunla ilgili bulursun belki.

Merhaba arkadaşlar, arkafaşımda 10 tane RX 580 8 GB ekran kartı var. Ben de ondan alıp kripto para madenciliği yapmak istiyorum. Aklımda 3 tane soru var.
2)Bu sistemle oyun oynanır mı?
3)Elektriği de hesaba kattığımız zaman aylık kaç TL kâr ederim?
Oyun oynayamazsınız. Bunu inceleyin:

2)bu sistemle oyun oynanır mı?
3)elektriği de hesaba kattığımız zaman aylık kaç TL kâr ederim?

Elektrik ücreti için PSU calculator gibi siteleri kullanın.

İşlemci olarak genelde hem ucuz hem de güncel olsun diye Pentium Gold serisinden kullanılıyor diye biliyorum. Arkadaşın da dediği gibi sağlam verimlilik değeri en az 80+ Bronze olan 1200W ve üzeri bir güç kaynağı gerekiyor. Anakart zaten biraz araştırırsan mininge uygun olan anakartları bulabilirsin tekrar buraya yazarsın tavsiye veririz. Bunlar dışında normal yani 8 GB RAM bir tane SSD vs.

İşlemci olarak genelde hem ucuz hem de güncel olsun diye Pentium Gold serisinden kullanılıyor diye biliyorum. Arkadaşın da dediği gibi sağlam verimlilik değeri en az 80+ Bronze olan 1200W ve üzeri bir güç kaynağı gerekiyor. Anakart zaten biraz araştırırsan mininge uygun olan anakartları bulabilirsin tekrar buraya yazarsın tavsiye veririz. Bunlar dışında normal yani 8 GB RAM bir tane SSD vs.

Peki hocam kârım ne kadar olur?

Peki hocam kârım ne kadar olur?

Şu anda ekran kartı bulabilir ve etherium kazarsanız kârlı çıkarsınız. Fakat bu tamamen Etherium'un ne kadar yükseleceğine bağlı. 1400 dolar fiyat bandında çok iyi kâr getirecektir. Ama aynı etherium 2018'in aralık ayında 83 dolardı. Yani öyle bir sistem toplamalısınız ki hem uygun fiyatlı olmalı, tüm parçalar sıfır olmalı ki kâr edemeyecek duruma gelirseniz elinizden kolayca çıkarabilesiniz. Size tavsiyem Donanım Arşivi kanalının denemiş olduğu 100.000 TL'lik bir mining sistemi var. 1 ay boyunca etherium kazarak ne kadar kâr edilebiliyor bunun testini yapıyor. Onu takip ederek tecrübeye dayalı bilgiden faydalanmanız en iyisi olacaktır. Şahsen ben de böyle bir şey yapmayı düşünüyorum fakat ekran kartı stoğu bulmak acayip zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı