10 yıllık akustik gitara nasıl bir tel alınmalı?

dottore

Centipat
Daha fazla  
10 yıllık Viper by rodriguez marka akustik gitarım var, tozlu raflardan çıkarıp tekrardan çalmaya başlamak istiyorum. Gördüm ki teller oldukça eskimiş ve paslanmış, gitar ile uğraşmayalı uzun zaman oldu. Bilgili kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var.

Hangi marka ve hangi tür tel tercih etmeliyim?

10 yıllık Viper by rodriguez marka akustik gitarım var, tozlu raflardan çıkarıp tekrardan çalmaya başlamak istiyorum. Gördüm ki teller oldukça eskimiş ve paslanmış, gitar ile uğraşmayalı uzun zaman oldu. Bilgili kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var.

Hangi marka ve hangi tür tel tercih etmeliyim?
Gitar ile uğraşmıyorum bir bilgimde yok lakin YouTube üzerinden birkaç kişiyi takip ediyorum ben olsam PitbullStrings tercih ederdim.

Eğer tel değiştirme konusunda bilginiz varsa, kısa aralıklarla tel değiştirebilirim diyorsanız Ernie Ball. Ernie Ball teller biraz çabuk kararırlar, ancak tonları güzeldir ve çalımı rahattır. Elixir teller biraz daha pahalıdır ancak uzun süre dayanırlar, geç kararırlar fakat ton ve çalım rahatlığı olarak Ernie Ball kadar iyi değillerdir.

Eğer tel değiştirme konusunda bilginiz varsa, kısa aralıklarla tel değiştirebilirim diyorsanız Ernie Ball. Ernie Ball teller biraz çabuk kararırlar, ancak tonları güzeldir ve çalımı rahattır. Elixir teller biraz daha pahalıdır ancak uzun süre dayanırlar, geç kararırlar fakat ton ve çalım rahatlığı olarak Ernie Ball kadar iyi değillerdir.

Hocam kaliteli bir Ibanez akustik gitarım var. Mi teli koptu. Arkadaşım akor ayarlarken yanlışlıkla çok gerdirdi ve yıllardır yatıyor. Ne önerirsiniz ve fiyatları biliyor musunuz?

Ernie Ball 2150 Extra Slinky Acoustic Phosphor Bronze öneririm. Akustik gitar için çok tercih edilen bir teldir. Fiyatı 150 TL civarında. Çalımı rahattır, tonu güzeldir. Ancak dediğim gibi, aylar boyunca sorunsuz kullanabileceğiniz bir tel değil. Çalma sıklığına bağlı olarak sık değişim gerekir.

Geri
Yukarı