100.000 TL mining için sistem önerisi

ridvansalgrcn

Centipat
Daha fazla  
Mining sistem kurmak istiyorum ortalama 100.000TL kadar param var. Ve önerileriniz var mı? Lütfen ciddi olunuz ciddi bir iş yapmayı planlıyorum. Nelere dikkat etmem gerektiğini vs. bilenler de varsa ekstradan belirtirse sevinirim şimdiden teşekkürler ederim. Ha bu arada sistem parçalarını kendim alıp birleştirebilirim mümkünse ayrık olsun bir de hazır gönderilen sistemle uğraşıp sorun istemem kendim kurabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olarak 3070 Ti kullanıyorum tavsiye ederim. BIOSTAR anakartlara bak ve işlemcide aşırıya kaçma uygun bir işlemci kullan.

100 bin TL riske atmayı göze alıyor musunuz? Güncel amorti süreleri ve kripto paraların kazım zorlukları vs. hakkında bilginiz var mı ? Kısa vade bir yatırım mı yoksa uzun vade yatırım mı hedefliyorsunuz ? Daha çok soru ve etken var ama en önemlileri bunlar.

Kripto para borsası böyle devam ettikçe yapılır gayet de güzel yapılır. Şu an elektrik maliyeti artmış olsa da güçlü kartlarla iyi bir rig kurup çalıştırılabilir. Piyasaya iyi kartlar gelmeye başladı içlerinden yüksek mh/s veren birkaç tane alınıp çalıştırılabilir.

Tahminlere göre eğer bir daha boğa piyasası gelirse ETH 10k görebilir. (Bir ihtimal)

Ekran kartı olarak 3070 Ti kullanıyorum tavsiye ederim. BIOSTAR anakartlara bak ve işlemcide aşırıya kaçma uygun bir işlemci kullan.
aklımda biostar tb360-BTC pro 2.0 var anakart olarak işlemcide konusunda hala kararsızım anakartın fazla ekran kartı slotu olması iyi ileri safada fazlası ile ekran kartı eklerim yani şuan 12 slotun 8 falan dolsa yada daha karlı olup az slot da doldurabilirim
100 bin TL riske atmayı göze alıyor musunuz? Güncel amorti süreleri ve kripto paraların kazım zorlukları vs. hakkında bilginiz var mı ? Kısa vade bir yatırım mı yoksa uzun vade yatırım mı hedefliyorsunuz ? Daha çok soru ve etken var ama en önemlileri bunlar.
evet risk almak lazım bu tarz işlerde yoksa bir şey yapmayız haksızmıyım ? ondan kaynaklı riske aldım tabiki bu arada uzun vade olması lazım kısa vadede hangi makina kendi parasını çıkarır ama münkün ise 7 8 ayda kendi parasını çıkarmasını elbette isterim

Geri
Yukarı