100 bin yüklenen oyun ne kadar kazandırır?

KomoG2M

Decapat
Daha fazla  
50k App Store'da ve 50k Play Store'da yüklense ne kadar kazandırır? Aktif olarak %15 kişinin olacağını düşünüyorum. Oyun ücretsiz ve ortalama her 5 dakikada 1 reklam çıkıyor. Tabii ödüllü reklamlar da var. Bide singleplayer olcak, mağazada da mesela 2x speed olacak 1tl (böylece yüklenenlerin %60ı 1tl diye alır büyük ihtimal)

50k App Store'da ve 50k Play Store'da yüklense ne kadar kazandırır? Aktif olarak %15 kişinin olacağını düşünüyorum. Oyun ücretsiz ve ortalama her 5 dakikada 1 reklam çıkıyor. Tabii ödüllü reklamlar da var. Bide singleplayer olcak, mağazada da mesela 2x speed olacak 1tl (böylece yüklenenlerin %60ı 1tl diye alır büyük ihtimal)
Reklamların sürelerine de bağlı ve 50k 50k zor iş hocam. bazı oyunlar var saçma ama küçük çocuklar onları oynuyor. böylece yüklenenlerin yüzde 60 ı alır demişsiniz zannetmem dediğim gibi küçük çocuklar oynarsa zannetmem. Ayrıca google play store ve apple store zaten komisyon kesiyor diye biliyorum

Reklamların sürelerine de bağlı ve 50k 50k zor iş hocam. bazı oyunlar var saçma ama küçük çocuklar onları oynuyor. böylece yüklenenlerin yüzde 60 ı alır demişsiniz zannetmem dediğim gibi küçük çocuklar oynarsa zannetmem. Ayrıca google play store ve apple store zaten komisyon kesiyor diye biliyorum
Zaten HyperCasual oyun düşünüyoruz o saçma olanlardan. Benim kardeşim var 1 saat oynuyorsa o saçma oyunları 30dksı reklam izleyerek ödül almak

Hocam o mağazayı boşvereleim reklamlardan 50k 50k ne kadar kazandırır

3 kişi oyun indirdik herkes toplam Max 20 dk oynadı ve reklam geliri 16 krş hesaplamak lazim.
5330tl oluyor herkes 20dk oynasa

Zaten hypercasual oyun düşünüyoruz o saçma olanlardan. Benim kardeşim var 1 saat oynuyorsa o saçma oyunları 30dksı reklam izleyerek ödül almak.

Hocam o mağazayı boş vereleim reklamlardan 50k 50k ne kadar kazandırır.

5330TL oluyor herkes 20dk oynasa.

Yani güzel para aslında ama Google Play ne kadar vergi alır bilemeyiz bir de TR içinde vergi ödemen lazim.
Kesintiler ile cebine kaç TL kalır belli olmaz.

Hocam 1k izlenme başına size kazandırdığı para ülkeden ülkeye göre çok değişir. Türkiye pazarındaysanız çok kazandırmaz. Ancak global bir işse kazandırır bi' şeyler. Ayrıca her zaman uygulama içi satın alımlar kat ve kat fazla kazandırır. App store versiyonunda fiyatları bi' tık arttırmanızı ve daha fazla seçenek sunmanızı öneriyorum. Ayrıca aşağıya linkini bıraktığım siteden de istediğiniz bir oyunun geçen ay kaç bin dolar kazandığını görebilirsiniz.

Ne kadar kazanacağınıza gelirsek. Ne kadar indirildiğini ve reklam izlendiğini sayısı sayısına bilsek de sayı çok fazla etken altında olduğundan büyük farklılıklar göstercektir. Bu yüzden kestirmek imkansız.

50k indirme %15 günlük kullanıcı google ads için geliri ortalama 60tl civarı ödüllü reklamlar ve oyun içi satış hariç. (Tek kullanım için.)

Geri
Yukarı