%100 Disk Kullanımı Sorunu

Soniicc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha öncede başıma geldi sürekli değil dalgalanmalı olarak inip çıkmakta. Windows Search, Hızlı Getir gibi hizmetleri kapattığımda düzeldi şu an yine aynı sorun. HD tune ile tarattığımda bir sorun çıkmadı. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Crystaldiskmark sonuçları nedir? Görsel.
Servisleri eski haline getir, windows update ile sistemi tarat, güncelleme varsa yükle, sonra tekrar başlatıp dene.
Gene aynı durum var ise görev yöneticisinden diski kullananları sıralatıp görsel paylaş.

Ya da daha kapsamlı yardım için eski konuları oku.

Bahsettiğiniz program ile tarattım işte sonuçlar;
Testsonuc.png

Hizmetleri dediğiniz üzere açtım ardından windows update ile güncelleştirmeyi yükledim. Bilgisayarı açtığımda tekrar %100 oldu fakat belli süre sonra(yaklasık bir 30sn) normal değerlere indi. Normal bir olaymıdır bilmediğimden %100 ikenki Kaynak İzleyici ekranınıda paylaşmak istedim oda böyle;
kaynak.png

Değerler düşüyorsa uğraşmanı gerektiren birşey yok. Diskin hızı da iyi. Başlangıçta yüklenen programlar diski meşgul ediyordur. Rahatsız ediyorsa görev yöneticisinde başlangıçta yüklenen programları gözden geçirip gerekli olmayanları inaktif hale getir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı