%100 Disk Kullanımı Sorunu

RighteousLife

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım ilk aldığımdan beri hep disk kullanımı %100 ve ağır çalışıyor. Normalde 12 GB RAM ve i5 7. nesil işlemci var. Ama bunlar resmen hiçbir işe yaramıyor bilgisayar sürekli donuyor, bir işlem yaparken takılıyor. Bir de hard diskten sürekli takırtı sesleri geliyor ve sanki bilgisayarın içinde çekirge varmış gibi sesler var. Sizce garantiye mi göndermeliyim cihazı? Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminize SSD ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. HDD'niz yıpranmış olabilir veya genel olarak yetersiz kalıyor olma ihtimali mevcut.

Windows bildirimlerini, OneDrive ve Defender uygulamalarını durdurup öyle deneyin.
Bir ara OneDrive tamamen silmiştim ona rağmen düzelmedi. Yorum için teşekkürler.

Sisteminize SSD ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. HDD'niz yıpranmış olabilir veya genel olarak yetersiz kalıyor olma ihtimali mevcut.
Dizüstü kullandığım için böyle bir seçeceğim yok maalesef. Sadece bir disk yuvası var.

dfsd.png

HDD kaç yıllık ve kaç RPM?
Bu kullanım değerini karşılayacak bir tablo görünmüyor. HDD problemli olabilir. Garantili ise servise götürmenizi öneririm.

Bende de disk 100 sorunu vardı. Youtube rehberlerini izledim. Forumlara baktım. Olmadı bir türlü. Oyunlarda çok fena kasma vardı ve PC donanım özelliklerini resmen karşılamıyordu. İlk aldığımda CSGO'da 120 FPS'de çok rahat oynuyordum. SonraPC kasmaya başladı grafikleri düşürdüm. Sonra FPS 80 oldu. Grafikleri en düşüğe aldım, sitelere ve vidyolara baktım. En son PC 60 FPS almaya ve hunharca kasmaya başladı. PC alalı 3 ay olmuştu ve PC 5 yıllık gibi davranıyordu. Garantiye gönderdim geldi ve düzeldi. 100-120 FPS'de gayet güzel oynuyorum CSGO'yu şuan. Sorun harddiskteymiş.

HDD kaç yıllık ve kaç RPM?
Bu kullanım değerini karşılayacak bir tablo görünmüyor. HDD problemli olabilir. Garantili ise servise götürmenizi öneririm.
Dizüstü kullanıyorum daha bir yılı bile doldurmadı. 5400 RPM

Bende de disk 100 sorunu vardı. Youtube rehberlerini izledim. Forumlara baktım. Olmadı bir türlü. Oyunlarda çok fena kasma vardı ve PC donanım özelliklerini resmen karşılamıyordu. İlk aldığımda CSGO'da 120 FPS'de çok rahat oynuyordum. SonraPC kasmaya başladı grafikleri düşürdüm. Sonra FPS 80 oldu. Grafikleri en düşüğe aldım, sitelere ve vidyolara baktım. En son PC 60 FPS almaya ve hunharca kasmaya başladı. PC alalı 3 ay olmuştu ve PC 5 yıllık gibi davranıyordu. Garantiye gönderdim geldi ve düzeldi. 100-120 FPS'de gayet güzel oynuyorum CSGO'yu şuan. Sorun harddiskteymiş.
Yorum için teşekkürler bende garantiye göndereyim o zaman.

Sorunun çözümü diski komple biçimlendirip temiz kurulum yapmaktan geçiyor, yapmışken uefi yaparsanız faydanıza olur.Bizzat bu şekilde 2 bilgisayarımdada sorunumu çözdüm.Ssd de eklerseniz tadından yenmez.

Hatta size bi windows 10 versiyonuz atabilirim yasak değilse, eğer yasak ise düzenlerim geri yazımı, masaüstü bilgisayarıma bunu kurdum masaüstünde performans on numara şu an; laptopda lisans key olduğu için başka kurmak zorunda kaldım :(

Windows 10 Rs3 1709.16299.64 | x64 | 4in1 | App Remove

Sorunun çözümü diski komple biçimlendirip temiz kurulum yapmaktan geçiyor, yapmışken uefi yaparsanız faydanıza olur.Bizzat bu şekilde 2 bilgisayarımdada sorunumu çözdüm.Ssd de eklerseniz tadından yenmez.

Hatta size bi windows 10 versiyonuz atabilirim yasak değilse, eğer yasak ise düzenlerim geri yazımı, masaüstü bilgisayarıma bunu kurdum masaüstünde performans on numara şu an; laptopda lisans key olduğu için başka kurmak zorunda kaldım :(

Windows 10 Rs3 1709.16299.64 | x64 | 4in1 | App Remove
Zaten UEFi kurulum kullanıyorum dizüstü oldupu için maalesef ssd takamıyorum. Önerileeiniz içib teşekkürler sanırım ramlerde de bir sıkıntı var çünkü sürekli ramlerle alakalı bir hata kodunun mavi ekran hatasını alıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı