100 Mbit pakette 48 Mbit hız

Sultan B.
Ahmet Bey Merhaba,
Ekiplerimizin incelemelerini tamamlayarak vereceği bilgiyi bekliyorum.Sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.
İyi haftalar dilerim.
27.12.2021 11:20

Bayadır bekliyoruz Turknet network ekibini incelemesini bitmesini bekliyoruz

Hayal ettiğim network çalışanı
Eki Görüntüle 1253329

Destek Numarası
49112958
Kontrol sağladığımda sizden test istendiğini ve ilettiğinizi görüyorum. Süreciniz arka planda hassasiyetle takip ediliyor. Ben de sürecin takipçisi olacağım. Mesaj yoluyla iletişime geçtim.

Kontrol sağladığımda sizden test istendiğini ve ilettiğinizi görüyorum. Süreciniz arka planda hassasiyetle takip ediliyor. Ben de sürecin takipçisi olacağım. Mesaj yoluyla iletişime geçtim.
Bu gün network ekibi
Modemden aldığım değerler:
UpstreamDownstream
Mevcut Hız (Kbps)819299976
Maks. Hız (Kbps)38567103748
SNR Margin (dB)29.58.8
Hat Zayıflaması (dB)1.91.4
Modeme kadar 100Mbps kadar hız alıyorum ama bilgisayarımı LAN kablosuyla bağladığımda aldığım hız değerleri 30-48Mbps geçmiyor.
Not: Bu test yapılırken modemden Wi-Fi özelliği kapatılmıştır.

Eki Görüntüle 1252107

NOT: Paketim 50Mbps iken SNR margin değerim Down. 24 -26 civarındaydı.
Bu konuyu açma nedenim böyle bir hata alan arkadaşlar için rehber niteliğinde olması için. Şu an bu hatayı TurkNet ile araştırılıyor.
Gelişme oldukça konuyu güncelleyeceğim.
28:12.2021 15:17

Bu gün network ekibi sorunla ilgili araştırması bitmiş ve sunucu network ve omurgadaki bağlantılarım kontrol edilmiş ve hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını bildirdiler.

Bana bu bilgiyi bana vermeden önce beni arayacaklarını fark ettim
Not : Normalde 11- 12 saatlerin de geri dönüş yapılır hattınız hala kontrol ediliyor diye

Hemen gene bir test yaptım ve bu sefer kablolu 85mbps aldım wifi'den bu hızları alamıyorum ortalama 15 - 38 mbps bu sorunu da şöyle çözdüm
Çözüm;
Modem ara yüzünden wifi kanal genişliğini 40MHZ çıkartarak hızım 70-87 Mbps almayı başardım

Bu gün network ekibi

28:12.2021 15:17

Bu gün network ekibi sorunla ilgili araştırması bitmiş ve sunucu network ve omurgadaki bağlantılarım kontrol edilmiş ve hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını bildirdiler.

Bana bu bilgiyi bana vermeden önce beni arayacaklarını fark ettim
Not : Normalde 11- 12 saatlerin de geri dönüş yapılır hattınız hala kontrol ediliyor diye

Hemen gene bir test yaptım ve bu sefer kablolu 85mbps aldım wifi'den bu hızları alamıyorum ortalama 15 - 38 mbps bu sorunu da şöyle çözdüm
Çözüm;
Modem ara yüzünden wifi kanal genişliğini 40MHZ çıkartarak hızım 70-87 Mbps almayı başardım
Merhabalar, sorunun çözülmesine sevindim. Keyifli kullanımlar diliyorum 🥰

Geri
Yukarı