100 Mbps internet 50 Mbps veriyor

Ssansarsalvo

Hectopat
Türksat Kablonet kullanıyoruz önceden 50 Mbps alıyorduk ve 50 Mbps veriyordu altyapı var. Şimdi 100 Mbps'ye yükselttik nadiren 97 verdiğini görüyorum hep 50 civarların da veriyor. Modem Netmaster Infinity 401 tüm cihazlarda geçerli. Kablolu bağlantı değil ancak modem hemen yanımda olsa bile 50'lerde veriyor. Altyapı 100'e yetmiyordur demeyin dediğimin gibi 100 Mbps'yi bazen görüyorum ve altyapı sorgulama yaptığımda 300'e kadar desteklediğini söylüyor. Sizce modemde mi sorun var yoksa kablolu olmadığı için falan mı? Driverlar güncel olmayabilir nereden indireceğimi bulamadım.

Türksat Kablonet kullanıyoruz önceden 50 Mbps alıyorduk ve 50 Mbps veriyordu altyapı var. Şimdi 100 Mbps'ye yükselttik nadiren 97 verdiğini görüyorum hep 50 civarların da veriyor. Modem Netmaster Infinity 401 tüm cihazlarda geçerli. Kablolu bağlantı değil ancak modem hemen yanımda olsa bile 50'lerde veriyor. Altyapı 100'e yetmiyordur demeyin dediğimin gibi 100 Mbps'yi bazen görüyorum ve altyapı sorgulama yaptığımda 300'e kadar desteklediğini söylüyor. Sizce modemde mi sorun var yoksa kablolu olmadığı için falan mı? Driverlar güncel olmayabilir nereden indireceğimi bulamadım.
Modemde 5 Ghz desteği varsa ona bağlanmayı deneyin. 2.4 Ghz yüksek hızları sürekli veremiyor.

PC'den bakıyorsan benimki gibi nootebookların Wi-Fi kartı hızlı olmayabilir bu durumda ya kablolu bağlantı ya da Wi-Fi kartı geğiştirmen gerekebilir. Technopat YouTube'da videosunu atmıştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir Ethernet kablosunu bilgisayarına takarak dene. Denemekten zarar gelmez, Modemin 2.4 GHz destekliyor ise bunu kablosuz şekilde kullanman indirme hızını düşürür.

Modem arayüzün de 5 GHZ seçeneği var onu seçip uygula dedim hız değişmedi. İnternet kablosu ile deneyip yeniden yazacağım.

Geri
Yukarı