100 Mbps internet CS:GO'da pingim yüksek

Oyunda ayarlardan internet ayarını 1.5 Mbps'den sınırlandırılmamış yaptım ama ping hala yüksek :)

Lokasyonun ile alakalı bir problem olma olasılığı çok yüksek. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum CS:GO'da gördüğüm en düşük 54 ms O'da doğu Avrupa sunucusunda. Yaşıdığın konum Avrupa'ya ne kadar uzaksa ping değerlerin o kadar artar.

Zaten CS GO anlık olarak 5-6 Mbps kullanıyor. Fiber altyapıya geçin. Servis sağlayıcınızı değiştirin. Modeminize kablo ile bağlanın.

Pingini öncelikle oynadığın sunucu sonrasında santrale uzaklığın ve kablo kaliten belirler. Avrupadaki sunucularda 50 den aşşağı alman zordur genelde.

Öncelikle bağlantı hızının yüksek olması gecikmenin düşük olacağı anlamına gelmiyor eğer öyle bir düşüncen varsa. Ben zaman zaman 100-150ms değerlerini görebiliyorum. Bu durum en başta kullanılan altyapı, lokasyon vb. şeyler ile alakalıdır tabii ki ancak konu CS:GO olunca sorunun daha çok oyunun sunucuları ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü; birçok kişinin son zamanlarda yüksek ping sorunundan şikayetçi olduğunu gördüm ve sorun ne yazık ki hala devam ediyor. Sana kısa vadede önerebileceğim şeyler en fazla CS:GO konsol komutları, varsa bulunduğun ağ üzerinde ve kullandığın makinede internetini kullanan programları kapatman olabilir. Ben hala bir ADSL kullanıcısı olarak ping artışını gözlemlediğim durumlarda modem arayüzünden ADSL modunu değiştirmeyi deniyorum. Eski tip G.DMT modunda daha düşük ping aldığımı gördüm. Dezavantajı ise bağlantı hızının maksimum 8 Mbps ile sınırlanması. Tabii ki bu bir çözüm değil. Ayrıca bu konu ile ilgili teknik bilgiye de tam olarak sahip değilim. (Bu arada ADSL modları ile gecikme arasında nasıl bir bağ olduğunu teknik açıdan yeterli bilgiye sahip olanlar açıklayabilirse sevinirim.)

Öncelikle bağlantı hızının yüksek olması gecikmenin düşük olacağı anlamına gelmiyor eğer öyle bir düşüncen varsa. Ben zaman zaman 100-150MS değerlerini görebiliyorum. Bu durum en başta kullanılan altyapı, lokasyon vb. şeyler ile alakalıdır tabii ki ancak konu CS:GO olunca sorunun daha çok oyunun sunucuları ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü; birçok kişinin son zamanlarda yüksek ping sorunundan şikayetçi olduğunu gördüm ve sorun ne yazık ki hala devam ediyor. Sana kısa vadede önerebileceğim şeyler en fazla CS:GO konsol komutları, varsa bulunduğun ağ üzerinde ve kullandığın makinede internetini kullanan programları kapatman olabilir. Ben hala bir ADSL kullanıcısı olarak ping artışını gözlemlediğim durumlarda modem arayüzünden ADSL modunu değiştirmeyi deniyorum. Eski tip g. DMT modunda daha düşük ping aldığımı gördüm. Dezavantajı ise bağlantı hızının maksimum 8 Mbps ile sınırlanması. Tabii ki bu bir çözüm değil. Ayrıca bu konu ile ilgili teknik bilgiye de tam olarak sahip değilim. (Bu arada ADSL modları ile gecikme arasında nasıl bir bağ olduğunu teknik açıdan yeterli bilgiye sahip olanlar açıklayabilirse sevinirim.)

Yorumun için teşekkür ederim.

Hız ile gecikme (ping) değerleri ayrı konulardır. Hattın Fiber olması önemli, İstanbul'da olmanız önemli, altyapı kalitesinin ne durumda olduğu önemli, cihazların/kabloların kalitesi önemli, vs. birçok faktör var. Mesela 50Mbps İnternet kullanırken de aynı ping'i alıyordum, şu anda 100Mbps kullanıyorum yine aynı ping.

csgo.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı