100 Mbps internet TD W9970V3 modemde kullanılabilir mi?

LoshiN

Centipat
Daha fazla  
Meslek
öğrenc
Sorum başlıktadır. Isınma ve Wi-Fi tam performans vermediğini duydum. Ethernet bağlantı.

evinizin altyapısına bağlı olabilir tam bilmiyorum ama bende tt nin verdiği siyah modemlerden var 100mbps int. ama speed testte en fazla 83 çıkıyor oyun indirirken 10mb ile indiriyor

Aynı modemi uzun yıllar kullandım. 100 Mbps'ye kadar VDSL2 desteği var. Ben ethernet üzerinden 83 Mbps hıza ulaştım. Bu farkın sebebi Türk Telekom'un kendisi. Sistem üzerinden kısıyorlar veya kullandıkları VDSL profilinden kaynaklı da olabilir. Başka modemde de 83'de kalıyordu.

Wi-Fi üzerinden elde edilebilecek hız hem kaynak hem de alıcı cihazın Wi-Fi teknolojisinden etkilenir. Ben o modeme bağlı hiçbir cihazda 50 Mbps'den yüksek hız göremedim. 2.4 GHz bandında yayın yapan Wi-Fi 4 kullanıyor. 50-60 aralığına anlık pik yapsada hep 35-50 arası dalgalı gidiyordu. Daha yüksek hız istiyorsan Wi-Fi 5 destekli modem alabilirsin. Şu an için ethernet kablosuyla sonuna kadar alırsın o hızı.

Sorum başlıktadır. Isınma ve Wi-Fi tam performans vermediğini duydum. Ethernet bağlantı.
1694682534423.png

Cevabım görseldedir.

Geri
Yukarı