100 Mbps Pakette Maksimum 83 Mbps Hız Alınabiliyor

Adrian Veidt

Hectopat
Bir süre önce TTNET'te 100 Mbit'e kadar olan internet paketine geçtim. Ama en fazla 83 Mbit görebiliyorum bazen 70'lerde oluyor. Ben bunun altyapı problemiyle ilgili olduğunu sanmıştım ama modem arayüzünde şunları gördüm:

Burada maksimum indirme hızı 110527 olarak gözüküyor ama mevcut indirme oranım 88071. TTNET'in çağrı merkezine ulaştığımda görevlilerin her biri farklı şeyler söylüyor. Biri "bilgisayardan kaynaklı probleminiz vardır" dediğinde o zaman "neden modem arayüzünde bu değerler gözüküyor?" dediğimde "modem firmanızla görüşün" dedi. Bir başkası altyapının yetersizliğinden bahsetti. Biri de çağrı merkezinden bir şey yapamayacaklarını söyledi.

Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir. Bina ile kabin arasında bu hız düşümüne sebep olacak kadar mesafe yok. Profile17a'dan kaynaklı bir durum mu? Ve ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum veri oranın olması gereken değerde eğer merkeze uzak bir yerde oturuyorsan kayıp olma ihtimalin normaldir ama merkeze yakınsan arıza kaydı açtırmanda yarar var sinyal güçlendirici takabilirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…