100 TL butce ile servis saglayici onerisi

@PORSHİUS VDSL baglantilarinda ADSL gibi sorunlar pek olmuyor. Bir kac firma birden bu degeri veriyorsa sorun cikacagini sanmam.
Millenicom: Alabileceğiniz Hız: 66 Mbps
Türknet : Alabileceğiniz tahmini hız 50 Mbps
İnternetaltyapisorgulama.com: Alt yapınız yok.

Ilk ikisi servis saglayici zaten. 50Mbit verebiliyorlar sonuca gore.
Ne yapmamı önerirsiniz?
Birde aklıma geldi Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüştüğüm de "Fiber alt yapımız içerisinde siniz, size özel tekliflere..." gibi bir konusma geçmiş idi.

Firmalari arayip gorusun. En uygun fiyati hangisi verirse onunla anlasin. Cunku hepsi ayni altyapiyi kullanacaklar sonucta. Alabileceginiz hiz degismeyecek.
Firmalarin hizmeti sadece yardim konusunda farklilik gosteriyor olabilir. Ornegin Turknet'te hatirladigim yardim icin bir operatorle gorusemiyordunuz. Sistem otomatik ariza kaydi aciyordu. Milennicom'da dogrudan yardim masasi ile gorusebiliyorsunuz gibi farkliliklar var hizmet konusunda. Hangisinden daha iyi hizmet alirsiniz kismina ise girmiyorum. O cok degisken.

Türk Telekom ile sorgulama yaptığımda ise "bu lokasyonda türk telekom hipernet internet hizmetinden faydalanabilirsiniz" diyor.

@PORSHİUS Hipernet, Türk Telekom'un kendi VDSL2 hizmetine verdigi isim. VDSL2 teoride 250 Mbit hiza cikabilir ama 500 metre sonra 100 Mbit, 1 Km sonra 50 Mbit ve 1,6Km sonra ADSL2+ hizina duser. O yuzden ilk mesajda 50Mbit demistim. Genelde en fazla saglanan hiz bu oluyor cunku.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…