1000-1100 TL monitör önerisi

Yorumlarda kullanamazsınız diyorlardı. Sizin alacağınız 998 TL Philips monitörde Display Port ile G-SYNC açılıyor mu kesin olarak?

Bu konuda biraz daha araştırma yaptım. İşin özü şöyle.
FreeSync bir monitörde G-SYNC açmak isterseniz DP olması şart. HDMI'dan olmuyor. Ekran kartınızın NVIDIA 1000 serisi ve üstü olması gerekiyor.
Monitör tercih ederken bugün AMD ekran kartı kullanıyorsanız yarın NVIDIA kullanabilirim diyerekten DP'a sahip bir monitör tercih etmek lazım.

DP bağlantısı ile NVIDIA'nın FreeSync destekli monitörlere G-SYNC desteği verileceğine dair bir video izlemiştim. Bulursam linkini ekleyeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıkçası benimde kafam karışık yanlış bilgi vermek istemem. Videoyu izleyip kendi çıkarımınızı yapın. 😀
Bu monitörden neden vazgeçtiniz bunda da Display Port var hem de 1ms.

Bu monitörden neden vazgeçtiniz bunda da Display Port var hem de 1ms.
Gerçekten 1ms değil. 1ms modunu açtığınızda ekran parlaklığında düşme ve ekran titremesi gibi sorunlar yaşanıyormuş. Açıkçası sorun çıkarma ihtimali en düşük modeli seçmeye çalışıyorum. Monitörü aldıktan sonra iade yada garanti gibi süreçlerle uğraşmak istemiyorum.

Gerçekten 1ms değil. 1ms modunu açtığınızda ekran parlaklığında düşme ve ekran titremesi gibi sorunlar yaşanıyormuş. Açıkçası sorun çıkarma ihtimali en düşük modeli seçmeye çalışıyorum. Monitörü aldıktan sonra iade yada garanti gibi süreçlerle uğraşmak istemiyorum.
Philips alacaksınız yani bende onu almayı düşünüyorum.

Bütçem buna yetti sipariş verdim. Geçici olarak HDMI ile kullanacağım ben.

Bahsettiğimiz Philips monitörü mü sipariş ettiniz? Ekran kartınız şu an için AMD ise HDMI ya da DP fark etmez. NVIDIA bir kart aldığınızda alırsınız artık DP kablosunu. Ayrıca ürün geldikten sonra deneyiminizi yazar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı