1000 - 1500 TL Arası Kasa ve PSU seçimi

erdwm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda kendime PC toplama işine giriştim. Her parçayı seçiyorum ama bu kasa ve PSU seçme işi bana çok zor geliyor bundan dolayı yardımınıza ihtiyacım var. Aşağıya liste liste beklediğim özellikleri ve en sona da aklımdan geçeni yazacağım eğer saçma gelirse lütfen kızmayın. 1500 TL harcamak istediğimden biraz fazla ama eğer parasına değeceğini düşündüğünüz bir şey varsa atmaktan çekinmeyin. PSU ve kasa bir arada olmak zorunda değil. Şimdiden zamanınız için teşekkürler.
  • RTX3070 ile kullanmayı planladığımdan hava akışı benim için önemli bundan dolayı mesh ön panel olursa iyi olur.
  • Ayrıca ön panelde filtre olmasını tercih ederim.
  • Anakartımda ARGB başlığı olduğundan kasanın da buna uygun fanları olması iyi olur.
  • Ekran kartı biraz güce aç olduğundan mümkünse 750 Watt 80+ bronz PSU civarı olsun.
Aklımdan geçenler:

Dark Guardian PRO 4x12cm Adreslenebilir RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGRPRO) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
Muhtemelen çok uzun zaman sonra olur ama fan eklersem kontrolcünün uymamasından korkuyorum.

MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Sadece üç fanı olması, filtresiz olması ve fan kontrolcüsü olmaması beni düşündürüyor.

High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı (HP1-M750BR-H12S) - Güç Kaynağı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
https://www.hepsiburada.com/rampage...f-pfc-12cm-fan-oyuncu-power-supply-p-BD400172
High Power Performance Gold GD HP1-J750GD-F12S Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Burada ise kafam acayip karışık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları öneririm.
Yılbaşında indirim olursa kasa 800TL ye falan düşüyor bütçe biraz aşılarak şunlar alınabilir:

Yeni konular

Geri
Yukarı