1000 parça puzzle yapmaya nereden başlanmalı?

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1000 parça puzzle aldım bayağı renk içeriyor. Nasıl başlayacağım hiç bilmiyorum. Kısa ve de kolay yolu var mı bunun? Yani kenarların birinden başlamak istiyorum. Ama kenar renkler neredeyse aynı. 1000 parça içerisinden o ilk tutacak birini nasıl bulacağım.

İlk defa yapıyorum, deneyimli olanlar aydınlatabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz 2000'lik yapmıştık biz renk yoğunluklarına göre ayırıp yapmıştık kenarlardan mesela pembe olanları buraya yeşilleri oraya sonra onları birleştirip tamamlamıştık :)

En baştan başlanmalı hocam.
Gayet zekice bir cevap hocam, neden düşünemedim diye isyan ediyorum kendime. :)
Biz 2000'lik yapmıştık biz renk yoğunluklarına göre ayırıp yapmıştık kenarlardan mesela pembe olanları buraya yeşilleri oraya sonra onları birleştirip tamamlamıştık :)
Öyle yapacağım gibi gözüküyor. Şey diyorum; ilk kenarları dikdörtgen haline getirip bitireyim. Zaten köşe olan parçaların kenarları düz oluyor. Sonra bir kenardan başlayıp diğer kenara kayayım. Böyle iş görür mü?

Puzzle yaparken ilk olarak kenarlarını ayır ve birleştir. Ondan sonra da renk yoğunluğuna göre ayır. Mesela çiçek varsa genellikle yeşil renk olur yeşil yoğunluklu olanı ayır.

Bizimde böyle bir yapbozumuz olmuştu. Kenarlardan başladık. Herkes bir kenar almıştı kenarları birleştiriyordu. Sonra yaptığımız kenarlar büyüdükçe işler karıştı. Kenarlardan başlaması kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı