1000 TL Bütçeli Oyun Bilgisayarı Toplama

123mercans

Hectopat
Bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Bütçe belli fakat ekran kartı bu bütçeye dahil değil.
  • Ekran kartım MSI R7 240 2GB
Toplayacağım sistem bana sorun çıkartmasın istiyorum. CS:GO ve FPS ağırlıklı oyunlar için ve aynı zamanda daha sonradan ekran kartını yükseltebileceğim bir imkanım da olsun istiyorum. Böyle bir sistem toplamam da yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tamamen 0 istiyorsan epey zorlanacaksın gibi duruyor, günümüz kuruyla yaklaşık 270 doların var, bununla anakart, işlemci, kasa, psu, disk, ram alacaksın. Kolay gelsin :)

Yardımın için çok teşekkürler. Çok işime yaradı. :)

O zaman şöyle yazıp yardımcı olmuş gibi yapayım, 0 alabilecegin en ucuz disk 200, 8gb tek düzgün bi ram 300tl civarında, bunları biraz araştırıp bir şekilde 400 e bulduğunu varsayıp kalan 600 tl ile 300 tl civarına g4560 alalım, kalan 300 tl miz ile de uyan muhtemelen h serisi en ucuz anakartı ve psu içinde gelen bir kasa alalım. Dedigim gibi, kolay gelsin :)

O zaman şöyle yazıp yardımcı olmuş gibi yapayım, 0 alabilecegin en ucuz disk 200, 8gb tek düzgün bi ram 300tl civarında, bunları biraz araştırıp bir şekilde 400 e bulduğunu varsayıp kalan 600 tl ile 300 tl civarına g4560 alalım, kalan 300 tl miz ile de uyan muhtemelen h serisi en ucuz anakartı ve psu içinde gelen bir kasa alalım. Dedigim gibi, kolay gelsin :)
Zahmet etmenize gerek yoktu ben sistemi mi topladım teşekkürler.

• AMD A8-9600 APU İşlemci
  • Asrock A320M Anakart
  • Team 8GB(4GBx2) DDR4 2400MHz Bellek
  • MSI R7 240 2GB Ekran Kartı
Ekran kartı ve diğer parçalar elimde mevcut sadece işlemci, anakart ve bellek topladım.

Bilgisayar toplayacağım sadece ekran kartım var demek ile sadece islemci anakart ve ram alacagım demek cok farklı şeyler, oyle sorasiniz oyle oyle cevap verirdik :) raminizi tek 8gb stick alirsaniz daha ileriye donuk olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı