1000 TL Kasa Önerisi

Berkay Bozbaş

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu an Rampage Titan Plus kullanıyorum ve çok dar ayrıca hava akışı çok yetersiz. İçi geniş ve hava akışı yüksek bir kasa önerir misiniz?
Bütçe: Max 1000 TL
  • Işıklı mışıklı olmasına gerek yok performanslı olması yeterli
  • ASUS RX480 ve kule tipi işlemci fanı var geniş ve bol fanlı olması önemli

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginizi çekerse Sharkoon Pure Steel modeline bakabilirsiniz, kendim kullanıyorum ve gayet güzel hava sirkülasyonu var.
Hocam kasayı bende bu akşam sipariş ettim. Olumlu olumsuz yönleri var mı siz kullanıyormuşsunuz bir kaç yorum istesem sizden? :)

Hocam kasayı bende bu akşam sipariş ettim. Olumlu olumsuz yönleri var mı siz kullanıyormuşsunuz bir kaç yorum istesem sizden? :)
Kasa ile ilgili detaylı bir video çekmeyi planlıyordum aslında ama, bir türlü vakit bulamıyorum açıkası :)
Özetle anlatacak olursam kasa gayet minimal ve fiyatına göre oldukça kaliteli bir malzeme kalitesi var. Hava akışı olarak kasada sadece 1 egzoz 3 tanede alt kısımda fan var, Bunların hepsi 12cm fanlar, Siz RGB modelini mi aldınız bilmiyorum ama ben RGB olmayan sade modelini aldım kendi RGB fan kitlerimi kullandığım için.

Kasanın negatif olarak söyleyebileceğim tek yanı PSU üst kısma montelendiği için kasanın içerisideki sıcaklığı çekiyor kendine, yani bir nevi kasa içi sıcaklık direkt olarak PSU'nun içinden geçiyor, kaliteli bir PSU kullanıyorsanız (Sizin kullanmakta olduğunuz High Power'ında bir problem çıkartacağını zannetmiyorum) problem yaşamazsınız bence. En azından ben yaklaşık 4 - 4.5 aydır sorunuz kullanıyorum diyebilirim Seasonic PSU ile, üstelik neredeyse bütün parçaları overclocklu kullanmama rağmen..

Kendi üzerindeki HDD ve SSD yuvaları için zaten almadan önce göz atmışsındır diye düşündüğüm için oralara değinmiyorum.
Hayırlı olsun bu arada :) Beyaz modelini mi almıştınız?

Kasa ile ilgili detaylı bir video çekmeyi planlıyordum aslında ama, bir türlü vakit bulamıyorum açıkası :)
Özetle anlatacak olursam kasa gayet minimal ve fiyatına göre oldukça kaliteli bir malzeme kalitesi var. Hava akışı olarak kasada sadece 1 egzoz 3 tanede alt kısımda fan var, Bunların hepsi 12cm fanlar, Siz RGB modelini mi aldınız bilmiyorum ama ben RGB olmayan sade modelini aldım kendi RGB fan kitlerimi kullandığım için.

Kasanın negatif olarak söyleyebileceğim tek yanı PSU üst kısma montelendiği için kasanın içerisideki sıcaklığı çekiyor kendine, yani bir nevi kasa içi sıcaklık direkt olarak PSU'nun içinden geçiyor, kaliteli bir PSU kullanıyorsanız (Sizin kullanmakta olduğunuz High Power'ında bir problem çıkartacağını zannetmiyorum) problem yaşamazsınız bence. En azından ben yaklaşık 4 - 4.5 aydır sorunuz kullanıyorum diyebilirim Seasonic PSU ile, üstelik neredeyse bütün parçaları overclocklu kullanmama rağmen..

Kendi üzerindeki HDD ve SSD yuvaları için zaten almadan önce göz atmışsındır diye düşündüğüm için oralara değinmiyorum.
Hayırlı olsun bu arada :) Beyaz modelini mi almıştınız?
Gönlümden beyaz geçiyordu ama gel gelelim TR satışı olmadığı için ve satan tek yer nanokatolog olduğu için güzel bir indirim ile Yukko.com'dan 394₺'ye RGB ve siyah modelini aldım. :) 5 Adet Aigo setim var üstüne bunla beraber 4 tane daha geliyor. Radyatöre Pull & Push yapma imkanımız var mı? Ön tarafına 2 adet fan takabilir miyim sanki videolarda fan slotları var gibi gözüküyordu da. :) O kısımlara da fan taktığım zaman bir miktar daha hava akışına destek olacağına inanıyorum. Hocam bir de alt kısımdakileri siz egzoz olarak mı kullanıyorsunuz? Ben ısınan hava yukarı çıkar mantığı ile alttan temiz hava vermeyi düşünüyorum da. Radyatörü de anakartın sağ kısmına takmayı planlıyorum sandviç yaparak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı