1000 TL Valorant oynatacak ekran kartı önerisi

Bütçe
1000 TL
Ben düşünüyorum hocam varsa getli ilan bakayım.
Maalesef direkt öneride bulunamıyorum ama başka bir konuda şöyle bir mesaj bırakmıştım; işinize yarayabilir diye umuyorum.
Ben ikinci el aldığımda şöyle bir rota izlemiştim: Letgo'da kendi bölgemde "ekran kartı" kelimesini aratıp benim bütçemin zirvesinde çıkan sonuçlara bakmıştım. Sonra onların fiyatlarını forum ve alışveriş sitelerindeki fiyatlarla karşılaştırmıştım. Burada da sorun yoksa o fiyat dilimindeki seçeneklerin Youtube'daki benchmark videolarını kıyaslayıp alacağım modeli öyle belirlemiştim. Eğer benim gibi ikinci elde online almaktan çekiniyorsan sen de böyle bir yol izleyebilirsin.

2000 çok para gibi gelebilir ama farkında değilsen hatırlatmak isterim, 2023 yılının Ocak ayındayız. Şu anda bu para neredeyse bir hiç. Birkaç ay sonra muhtemelen daha da değersiz olacak.

1000 liranın altında GTX 570 var nasıldır? CS:GO LoL oynatır mı akıcı bir şekilde? PSU: Versatile 600W 80+ Bronze.
Monitörün 60Hz diye tahmin ediyorum. 60Hz veya 144Hz ise YouTube'daki videolara göre yeterli FPS veriyor olması gerek. Burada GTX 570 ile 130+, burada da i3-10100F ile 200+ FPS alınıyor. Sen de muhtemelen 150 civarı ortalama FPS alırsın, arada bir 60'a düşebilir; bu durum 60Hz'de hissedilmez, 144Hz'de hissedilebilir.

600W normal şartlarda yeterli olmalı; ama senin güç kaynağın pratikte ne kadar güç veriyordur bilme şansım yok. Kartı almadan önce kendi kasanda kısa bir stres testi yapabilirsen iyi olur.

Monitörün 60Hz diye tahmin ediyorum. 60Hz veya 144Hz ise YouTube'daki videolara göre yeterli FPS veriyor olması gerek. Burada GTX 570 ile 130+, burada da i3-10100F ile 200+ FPS alınıyor. Sen de muhtemelen 150 civarı ortalama FPS alırsın, arada bir 60'a düşebilir; bu durum 60Hz'de hissedilmez, 144Hz'de hissedilebilir.

600W normal şartlarda yeterli olmalı; ama senin güç kaynağın pratikte ne kadar güç veriyordur bilme şansım yok. Kartı almadan önce kendi kasanda kısa bir stres testi yapabilirsen iyi olur.

Monitör 165 Hz hocam. Teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı