1000 TL'ye M.2 SSD önerileri

Bütçe
1000TL

ERAYKA

Centipat
Daha fazla  
Anakart
EX-A320M-GAMING
Şu anki kullandığım M.2 SSD bozuk çıktı. Yeni bir M.2 SSD almak istiyorum bütçem 1000 TL internetten alırsam dolandırılma korkusu olduğu için internetten almaya pek güvenemiyorum. Samsung 970 EVO almayı düşünüyordum ısınma sorunu olduğunu söylediler. Bozuk olan SSD: "Adata SX6000PNP"

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ssd nin herhangi bir sorunu yok değil mi? Mesela ısınma sorunu gibi sorunlar olmadığından emin miyiz?

Ben de Exceria G2 1TB kullanıyorum ve öneririm. Kontrolcüsü yüzünden biraz ısınıyor. Ama bende bu ısınma biraz da harici disk olarak kullandığımdan dolayı olmakta. Yine de üzerine bir blok yapıştırırsanız öyle anormal sıcaklıklara ulaşmıyor. Sadece 15-20dk aralıksız %100 kullanımda ısınacaktır.

Ben de Exceria G2 1TB kullanıyorum ve öneririm. Kontrolcüsü yüzünden biraz ısınıyor. Ama bende bu ısınma biraz da harici disk olarak kullandığımdan dolayı olmakta. Yine de üzerine bir blok yapıştırırsanız öyle anormal sıcaklıklara ulaşmıyor. Sadece 15-20dk aralıksız %100 kullanımda ısınacaktır.
Ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Tahmini ömrü ne kadar?

Ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Tahmini ömrü ne kadar?
Ben alalı çok olmadı ama Phison kontrolcülü SSD'lerin genel manada uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirim. Ancak ömrünü kimse bilemez. Sadece sahip olduğu DRAM sebebiyle segmeninin en mantıklı ürünü bu. Toshiba'nın BICS NAND'larının ömrüne tahmini 3000-5000 P/E deniyor. Yani 3-5 PB veri yazmadan bozulmayacağını dersek yanlış olmaz.

Ben alalı çok olmadı ama Phison kontrolcülü SSD'lerin genel manada uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirim. Ancak ömrünü kimse bilemez. Sadece sahip olduğu DRAM sebebiyle segmeninin en mantıklı ürünü bu. Toshiba'nın BICS NAND'larının ömrüne tahmini 3000-5000 P/E deniyor. Yani 3-5 PB veri yazmadan bozulmayacağını dersek yanlış olmaz.

Peki bu nasıl? Alınabilir mi?

Peki bu nasıl? Alınabilir mi?
Hocam çok zayıf bir kontrolcü kullanıyor. DRAM de bulunmuyor. Bu fiyatta alabileceğiniz en iyi model Exceria NVMe. BiCS4 Toshiba NAND'larını kullanıyor ve DRAM bulunduruyor. Bütçenizi biraz artırırsanız karşılığını gerçekten çok iyi alacaksınız. Zaten şu anda N11'de satılıyor. Kuponlarla 680 TL'ye getirebilirsiniz. Arada 100 TL'den az fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı