1000 Tl'ye MW3 ve GTA IV kaldıracak bir pc

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Atal222

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
1000 tlye MW3 ve GTA IV tarzı oyunları kaldıracak bir pc toplayabilir miyim?
Sadece kasa olacak. Şimdiden teşekkürler...

Bu tarz oyunları oynamak istiyorsan bütçeni biraz daha arttırmalısın.

Bu parayla bir Pc toplarsan 2 gün sonra da nasıl performansı yükseltebilirim diye soracaksın. Memnun kalmazsın yani.

1000 tlye MW3 ve GTA IV tarzı oyunları kaldıracak bir pc toplayabilir miyim?
Sadece kasa olacak. Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle MW3 ve GTA IV tarzı demişsin ama MW3 ile GTAIV biribryle tamamen alakasız iki oyun. MW3, en orta sınıf bir PC'de bile 60 FPS görürken GTAIV en hızlı sistemleri ağlatıp ancak 30 FPS gösteren bir oyun. Bu yüzden öncelikle iki oyunu iyi öğrenmen lazım.

Yoksa sana önerilen sistem MW3'te uçupta GTAIV'te çakılırsa ve sen de bu yüzden sana sistemi toplayan kişiyi suçlarsan bu hiç doğru olmaz! 1000 TL'ye MW3 gibi oyunları rahatlıkla oynatabilecek bir sistem toplayabiliriz. Ama bir konsol portu olan GTA IV'ü unut. Zaten birisi FPS, diğeri Aksiyon-macera.

1200 TL sistem önerim budur:

CPU:

118 $ ( 216,53 TL)

ANAKART:

103 $ ( 189,01 TL)

BELLEK - RAM:

39 $ ( 71,57 TL)

HARD DISK:

82 $ ( 150,47 TL)

EKRAN KARTI:

135 $ ( 247,73 TL)

KASA:

85 $ ( 155,98 TL)

TOPLAM :​

1.031,27 TL​

KDV (%18) :​

185,63​
NAKİT / HAVALE (TL) :
1.216,90 TL

Öneriniz için teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda bu anakart üstüne upgrade yapabilirim degil mi? Eğer öyleyse başlıyorum toplamaya.

AMD'nin bir sonraki Pilderiver işlemcileri'nin Soket AM3+ ile uyumlu olacağına dair kesin bir bilgi yok. Fakat bugüne kadar AMD işlemciler hep bir önceki nesil yonga setleriyle uyumlu oldular. AMD bu defa da kullanıcıları yüzüstü bırakmaz. Sana önerdiğim anakart da en son 900 yonga setine sahip olduğu için uyumlu olacaktır.

Tekrar teşekkür ederim. Bir şey daha soracağım, arkadaşımda şu sistem var:
3,3 GB Ram,
AMD X4 II işlemci,
ATI HD 4860 ekran kartı,
Ve bunlara uyumlu bir anakart. Bu sistemle kasmadan GTA IV oynayabiliyor. Yukarıdaki sistemle bende oynayabilirim değil mi?
:)

HD 4860 diye bir ekran kartı yok. HD 4850 olmasın? Sana önerilen sistemdeki kart daha iyi.
Yanlış yazmışım özür dilerim. Daha iyi olduğunun farkındayım sadece 2. yorumdaki arkadaş performans düşüklüğü alırsın deyince tereddüt ettim.

- - - Güncellendi - - -

Hepinize teşekkür ederim sistemi topluyorum :)

Burak Alkan ın önerdiği işlemciin fiyatı 216 lira diye gösteriliyor ama ben inanmıyorum.

Ben zamanında bakkaldan 280 TL ye almıştım. Şuanda da vatancomputer de 280 TL.

Asus M5A97 tablodaki sitede 230 TL gözüküyor ama yorum kısmında 189 lira yazıyor.
Bir yanlışlık olmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı