10000 TL oyun ve render için laptop önerisi

zoewhite

Hectopat
10 bin TL ve civarına oyunları yüksek grafiklerde ısınma problemi oldukça az olan, rahatça oynayabileceğim, ayriyeten yazılım programları ve render kullanabilecek bir sistem arıyorum. Tercihim MSI markasından yana ama başka önerileri de açığım. Ekranın 120 Hz ve üstü olması önemli bir de ekran kartının 2060 ya da 1060 olması benim için çok fark yaratır mı?

Baktığım modellerden birisi bu ama menteşe sorunuyla ilgili bazı yorumlar okudum kronik hatası varsa bu şekilde almak istemem.

Bir de şuna bakın;

Son düzenleyen: Moderatör:
İlkinin ekran kartı dışında bir artısı yok. Laptoplarda 1070, 2060'dan %3-4 daha güçlü yapılan testlerde.
2. seçenek daha mantıklı, render için 9. nesil işlemci daha iyi olur. Aralarında %10 fark var işlemci olarak.
Sonuç: 1. laptop ekran kartı %103, 2. laptop %100
1. laptop işlemci %100 2. laptop işlemci %110
Bunların dışında 120 GB SSD çok yetersiz, SSD eklemeniz gerekir.

İlkinin ekran kartı dışında bir artısı yok. Laptoplarda 1070, 2060'dan %3-4 daha güçlü yapılan testlerde.
2. seçenek daha mantıklı, render için 9. nesil işlemci daha iyi olur. Aralarında %10 fark var işlemci olarak.
Sonuç: 1. laptop ekran kartı %103, 2. laptop %100
1. laptop işlemci %100 2. laptop işlemci %110
Bunların dışında 120 GB SSD çok yetersiz, SSD eklemeniz gerekir.

2. seçenek de teknosa 11000 olan laptop diğer siteler de 14 15 bin tl indirimi biraz güzel geldi ve de ilk bilgisayarda windows olmadığı için 600 tl gibi bi fiyat daha ona vericem yani hemen hemen 2 pc aynı fiyata geliyor gibi benim için önemli olan fiyat performans ürünü yani gereğinden çok fazla para vermek istemiyorum alıpta bir sorunla karşılaşmak istemiyorum 4 5 yıl boyunca az buz para değil sonuçta teknik özelliklerden çok detaylı anlamıyorum ama 2. seçenek daha mantıklı geliyor başka marka ve laptop önerilerinede açığım teşekkürler
birde bunu buldum ssd değiştirilebilir sonradan

Son düzenleme:
Hocam ilk seçenek eski stoktur muhtemelen, eski stoklar daha pahalı oluyor. Şu an 1070'ın sıfırı 3000 TL'nin üstünde, o paraya 2070 bulunuyor indirimde.

2. seçenek daha mantıklı, WİN 10 da var üstelik o benim gözümden kaçmıştı. MSI iyi bir marka alınabilir.
Alternatif olarak bunu tavsiye ederim. Kardeşim almıştı, çok güzel bir kasası ve 144 HZ IPS monitörü var. Ayrıca ine kasa olmasına rağmen soğutması başarılı.

Hocam ilk seçenek eski stoktur muhtemelen, eski stoklar daha pahalı oluyor. Şu an 1070'ın sıfırı 3000 TL'nin üstünde, o paraya 2070 bulunuyor indirimde.

2. seçenek daha mantıklı, WİN 10 da var üstelik o benim gözümden kaçmıştı. MSI iyi bir marka alınabilir.
Alternatif olarak bunu tavsiye ederim. Kardeşim almıştı, çok güzel bir kasası ve 144 HZ IPS monitörü var. Ayrıca ine kasa olmasına rağmen soğutması başarılı.

yani fiyat olarak ve özellik olarak bir farklılık göremedim o yüzden msi markasının daha iyi olacağını düşünüyorum birde bu 2 . seçenekteki bilgisayarı
technopat temmuz laptop tavsiyeleri kısmında da gördüm ve orda 144 hz olduğu yazıyor ama teknosanın sitesinde bu özelliğini belirtmemiş farklı olma ihtimali varmı acaba ?

yani fiyat olarak ve özellik olarak bir farklılık göremedim o yüzden msi markasının daha iyi olacağını düşünüyorum birde bu 2 . seçenekteki bilgisayarı
technopat temmuz laptop tavsiyeleri kısmında da gördüm ve orda 144 hz olduğu yazıyor ama teknosanın sitesinde bu özelliğini belirtmemiş farklı olma ihtimali varmı acaba ?

Özellik olarak bir farklılık yok ama Lenevo kasa ve soğutma olarak çok iyi.

MSI'ın ekranı 120 HZ IPS panel
Lenevo 144 HZ IPS

Özellik olarak bir farklılık yok ama Lenevo kasa ve soğutma olarak çok iyi.

MSI'ın ekranı 120 HZ IPS panel
Lenevo 144 HZ IPS

biraz msi karşı sıcaklık duyduğumdan dolayı lenevo pek sıcak gelmedi bana :) ayriyeten forumda bu temmuz ayı önerilerde üst seviye gamebook bölümünde 144 hz olduğunu yazmışlar senin attığın linkte 8.nesil işlemci gösteriyor ama 9. nesil var yani yenilenmiş olarak 144 hz olmuş olamaz mı onu tam olarak nerden öğrenebiliriz

Lenevo kasa ve soğutma olarak çok iyi.
biraz msi karşı sıcaklık duyduğumdan dolayı lenevo pek sıcak gelmedi bana :) ayriyeten forumda bu temmuz ayı önerilerde üst seviye gamebook bölümünde 144 hz olduğunu yazmışlar senin attığın linkte 8.nesil işlemci gösteriyor ama 9. nesil var yani yenilenmiş olarak 144 hz olmuş olamaz mı onu tam olarak nerden öğrenebiliriz
Hocam aynı panel. Buyurun 9. nesil, resmi site.

Ben sadece önerilere açığım dediğin için alternatif olarak gösterdim Lenevo'yu bir de panel olarak daha iyi. İkisi de alınır, hangisi hoşunuza gittiyse onu alın, ikisi de kaliteli.

Hocam aynı panel. Buyurun 9. nesil, resmi site.

Ben sadece önerilere açığım dediğin için alternatif olarak gösterdim Lenevo'yu bir de panel olarak daha iyi. İkisi de alınır, hangisi hoşunuza gittiyse onu alın, ikisi de kaliteli.

anladım hocam teşekkür ederim yine başka tavsiyelere açığım daha uygun fiyata aynısını yada daha iyisini öneren olursa onlara da bakayım
Konu güncel önerileri bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı