10000 TL'ye R5 3600X için anakart ve ekran kartı önerisi

Ben üstüne tanımam.

Asus ROG Strix GeForce RTX 3070 8GB 256 Bit Ekran Kartı (qp.com.tr)
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DP PCIe 16X v4.0 AM4 ATX (depopark.com)

Ekran kartı konsunda şöyle bir not düşeyim.
Ben FPS biraz ödün veririm en iyi soğutma olsun uzun ömürlü olsun kaliteli vs. olsun dersen 3070 ROG veya TUF öneririm. ama aynı fiyata Palit gibi markalardan 3080 bulabilirsin ama ben tavsiye etmiyorum.
Önerileriniz gerçekten çok güzel. Evet haklısınız ben r5 3600x ile 3080 ekran kartının darboğaz yapacağını düşünüyorum. İşlemciyi yeni almış bulunmaktayım birde onu yükseltebileceğimi düşünmüyorum açıkcası. Darboğaz konusunda çok büyük problemler yaşamayacaksam ama 3080 tercih edebilirim. Bu durumda marka tercihimi dediğiniz gibi palit'e kaydırmak zorundayım. Bu kısımda benim açımdan çok kafa karıştırıcı aslında. Palit çok eski yurt dışında gerçekten tercih edilen bir marka ama ülkemizde çok tanınamadığı için iç güdüsel olarak güven problemi yaşıyorum :)
Hayır kullanırsınız. Tam performans vermeyebilir.
Bu topa girmişken 3xxx serisine çıkınca tam performans almak gerekir sanırım. Bu kadar para harcayıp eksik olsun istemem açıkcası.

Önerileriniz gerçekten çok güzel. Evet haklısınız ben R5 3600X ile 3080 ekran kartının darboğaz yapacağını düşünüyorum. İşlemciyi yeni almış bulunmaktayım bir de onu yükseltebileceğimi düşünmüyorum açıkcası. Darboğaz konusunda çok büyük problemler yaşamayacaksam ama 3080 tercih edebilirim. Bu durumda marka tercihimi dediğiniz gibi Palit'e kaydırmak zorundayım. Bu kısımda benim açımdan çok kafa karıştırıcı aslında. Palit çok eski yurt dışında gerçekten tercih edilen bir marka ama ülkemizde çok tanınamadığı için iç güdüsel olarak güven problemi yaşıyorum :)

Bu topa girmişken 3xxx serisine çıkınca tam performans almak gerekir sanırım. Bu kadar para harcayıp eksik olsun istemem açıkcası.

ASUS al rahatına bak işte.
zaten 3600X 3080 darboğaz yapar aynı şekilde 3070 1080P'de darboğaz yapar umarım 2K monitörün vardır.

ASUS al rahatına bak işte.
zaten 3600X 3080 darboğaz yapar aynı şekilde 3070 1080P'de darboğaz yapar umarım 2K monitörün vardır.
Evet monitörüm 2k o konuda problem olmaz diye düşünmüştüm zaten. Bottleneck calculator diye bir sitede 2k'da aslında %1 kadar darboğaz yapacağı söyleniyor ama forumda bir çok yerde o siteye çok güvenilmemesi gerektiğini okumuştum o yüzden pek ciddiye almadım onu.
Ya en iyisini önermişsin zaten, daha ne önereyim :ROFL:

Gece gece zaten mobildeyim, hiç atasım gelmemişti. Senin atman iyi oldu, kralsın.
Sizi buraya beklemişler öneriler atılmışken yorumunuzu duymak isterim. 2k'da r5 3600x ile 3080 ekran kartı darboğaz'ı ne kadar yaşarım acaba ? Ayrıca 3xxx serisi ile palit markası çok ön plana çıkmaya ve önerilmeye başladı kullanıcı tecrübeleri ve yorumları fena değil okuduğum kadarıyla sizin görüşünüz nedir bu konuda ? @Baran30 arkadaşımızın dediği gibi bilindik marka Asus ile kafa rahatlığımı yoksa ekran kartında 3080 Palit tercih ederek yüksek performans almak mı ?
Bir konuda daha bilgi almak istiyorum ben. Palit RTX 3080 GameRock modelini 750W 80+ Bronze PSU ile kullanmam bir problem çıkartır mı ? Epey sitesi üzerinden baktığımda önerilen PSU için 850W yazmış çünkü.

Bu 2 parçayı aldım. Teslimat olarak 22si görünüyor. Ürünler geldiğinde kullanıcı yorumu olarak buraya eklemede bulunurum. Herkese tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı