100Mbps alabilecekken 75Mbps mi alıyorum?

Mr.Ridrler

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, TurkNet'de tarifemi yükseltim, 100Mbps'ye kadar artırdığımı düşünüyordum. Modem arayüzünde bakınca 100Mbps için sorun yok gibi gözüküyor. TurkNet şaka gibi siz 64 Mbps'ye kadar destekleniyorsunuz efendim diyor. "eee ben 75 alabiliyorum şu anda" dediğimde de sözleşmede maksimum 64 Mbps yazdığını söylüyor.
Arkadaşlar ben mi doğru anlamıyorum desteklemiyor mu yoksa TurkNet mi vermiyor? Ona göre konunun üstüne gideceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    47,3 KB · Görüntüleme: 120
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    41,5 KB · Görüntüleme: 118
Altyapı değer 107 Mbps değerine kadar olabilir ancak bu alabileceğiniz maksimum değer ve bina içi kablolama, santrale uzaklık gibi etkenler nedeniyle eğer internetinizi 107 Mbps'e sabitlerlerse sık sık dsl kopması yaşayacaksınız. Şu an stabil olduğu için bu değeri atamışlar. Ancak Turknet uygulamasında teknik bilgiler başlığı altından bağlantımı yenile diyerek bağlantınızı tekrar değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda modemi resetlediğinizde de bu değerler değişmekte.

Altyapı değer 107 Mbps değerine kadar olabilir ancak bu alabileceğiniz maksimum değer ve bina içi kablolama, santrale uzaklık gibi etkenler nedeniyle eğer internetinizi 107 Mbps'e sabitlerlerse sık sık dsl kopması yaşayacaksınız. Şu an stabil olduğu için bu değeri atamışlar. Ancak Turknet uygulamasında teknik bilgiler başlığı altından bağlantımı yenile diyerek bağlantınızı tekrar değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda modemi resetlediğinizde de bu değerler değişmekte.
77 Gözüküyor o sekme de. Paket Bilgileri sekmesinde de Özgür iletişim Ekstra 75 tanımlı. 100MBps internet tanımlı olsa ve bunu 90 Civarında sabitleseler sorun yaşamam diye düşünüyorum. 5DB sinyal zayıflaması güzel diye biliyorum.

77 Gözüküyor o sekme de. Paket Bilgileri sekmesinde de Özgür iletişim Ekstra 75 tanımlı. 100MBps internet tanımlı olsa ve bunu 90 Civarında sabitleseler sorun yaşamam diye düşünüyorum. 5DB sinyal zayıflaması güzel diye biliyorum.
Paket değiştir seçeneklerinde 100 gözüküyor mu? Benim de 100 Mbit'e kadar tanımlı ancak 75 alıyorum. İlk bağlandığında 80 civarı idi.

Paket değiştir seçeneklerinde 100 gözüküyor mu? Benim de 100 Mbit'e kadar tanımlı ancak 75 alıyorum. İlk bağlandığında 80 civarı idi.
Hayır gözükmüyor ne yazık ki. Modem arayüzünde yazan bağlantı hızı 80.000 Kbit a yakın olsa da hız testlerim 75mb i geçmiyor. Atanabilir hız da 100.000Kbit civarındayken acaba uğraşıp @Ulunay ın dediği gibi 90Mb civarı sağlıklı bir hizmet alabilir miyim?
Ya da uğraşmaya değmez mi. :)

Geri
Yukarı