1030 TL G4560 ve GT 1030 Sistem Toplama

blackdeadly

Kilopat
Bende var olan Bross3016DS 230W kasa bulunmakta. Sisteme yeteceğini düşünüyorum. Artı olarak 300GB HDD bulunmakta. Fikirlerinizi merak ediyorum. Bu fiyatı geçmeyecek şekilde neyi çıkartıp ekleyebilirim bu hafta içinde almayı planlıyorum.

Adsız.png

★ AMD Athlon X4 845 Quad-Core 3.5GHz 2MB Near-Silent 65W FM2+ İşlemci - AD845XACKASBX - İşlemci - Bilgisayar Bileşenleri

MSI A68HM-E33 V2 Amd A68H 2133Mhz(OC) DDR3 Soket FM2+ mATX Fiyatı

Hi-Level 8GB 1600MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC12800D3/8G) Fiyatı

Sapphire Amd Radeon RX 460 Nitro 2GB OC 128 Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Frisby FOEM 350W Power Supply (FPS-G35F12) Fiyatı

Elindeki PSU o parçaları çalıştırmaz.

Yazdığım parçaların fiyat toplamı 1000 TL' den daha az tutuyor.İşlemci teknobiyotik den , diğer parçalar hepsiburadadan.Son derece güvenli siteleridir.HDD var olduğunu söylediğin için yazmadım.Alıcak olursan 200 TL'ye 1T bir disk alabilirsin.

İleriye dönük bir sistem olmuş. PSU fazla kullanılıp verimi aşırı düşmediği sürece yetecektir. 54+75+5-10+10 dersek 154 Watt edecektir. Yinede PSU hangi kanallardan kaç amper verebiliyor diye bir bilgisayarcıya baktırmalısın. Önemli olan orijinal değerleri değil, kullanıldıkça verim düşebilir. Riske atmaya değmez. Kasa eski bayağı. Size önerim eski nesil upgrade düşünmeyin. Almışken DDR4 ve yeni nesil parçalarla upgrade yapın. Örneğin arkadaşın önerdiği sistem bundan daha iyi ama geliştirilmeye kapalı.

İleriye dönük bir sistem olmuş. PSU fazla kullanılıp verimi aşırı düşmediği sürece yetecektir. 54+75+5-10+10 dersek 154 Watt edecektir. Yinede PSU hangi kanallardan kaç amper verebiliyor diye bir bilgisayarcıya baktırmalısın. Önemli olan orijinal değerleri değil, kullanıldıkça verim düşebilir. Riske atmaya değmez. Kasa eski bayağı. Size önerim eski nesil upgrade düşünmeyin. Almışken DDR4 ve yeni nesil parçalarla upgrade yapın. Örneğin arkadaşın önerdiği sistem bundan daha iyi ama geliştirilmeye kapalı.

Hocam sistemi DDR4 olarak tasarladım PSU konusunda 30W tüketiyor ekran kartı ek güç girişi vesaire yok. Dediğin gibi ileriye dönük olarak tasarlamaya çalıştım. @Oğuzhan Fındık sadece AMD tabanlı bir sistem ve dediğin gibi upgrade kapalı. Sence almalı mıyım bu sistemi birde HDD'de W7 yüklü dosyalarımı felan yeni sisteme sorunsuz yükleyebilir miyim yoksa W7'yi yeniden mi yükler? @Wheeler Man

Almak istiyorsan bu fiyata daha iyi geliştirme yapman zor. O Windows 7 açılacaktır ama eski görüntü sürücüsü silinmeden kullanamazsın ve Windows 10'a geçmezsen DirectX 12 kullanamazsın, artık desteklenen işletim sistemi sadece Windows 10. Yani yeni oyunları Windows 7 ile oynayamayacaksın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı