Çözüldü 1050 Ti ekran kartı ile HDMI aracılığıyla FreeSync kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cristino rondo

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, NVIDIA GTX1050 Ti bulunan bir dizüstü bilgisayara sahibim. Oyunlarda daha fazla FPS performansı alabileceğimi düşünüyorum bu yüzden daha yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almak istedim. Bilgisayarımda sadece HDMI çıkışı var. FreeSync özelliğine sahip bir monitöre NVIDIA ekran kartımdan HDMI to HDMI (adaptörsüz) kablo bağlayarak FreeSync özelliğini (veya Adaptive Sync) kullanabilir miyim? Bu konuda birçok yazı okudum ancak daha güncel bir cevap almak için bu konuyu açmak istedim.

Örnek olarak almayı düşündüğüm monitörler:

Teşekkürler.

Çözüm
Hayır, HDMI ile sadece FreeSync kullanilabilir. G-SYNC aktif etmek istiyorsanız DP kablo ile bağlamak zorundasınız.
Teşekkürler hocam, peki çok sorun olur mu acaba FreeSync teknolojisini kullanamamak 120 Hz gibi yenileme hızlarında?
Freesync'in bir olayi yok zaten. Veya bana oyle geliyor bilmiyorum. Benim de 144 Hz monitorum var ve Freesync acikken ekran titremesi oluyor o yuzden kapali durumda. Bu arada o AOC monitorden var bende oneririm f/p olarak iyi bir monitor. Bir kusurunu gormedim 2 yilda.

Merhaba arkadaşlar, NVIDIA GTX1050 Ti bulunan bir dizüstü bilgisayara sahibim. Oyunlarda daha fazla FPS performansı alabileceğimi düşünüyorum bu yüzden daha yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almak istedim. Bilgisayarımda sadece HDMI çıkışı var. FreeSync özelliğine sahip bir monitöre NVIDIA ekran kartımdan HDMI to HDMI (adaptörsüz) kablo bağlayarak FreeSync özelliğini (veya Adaptive Sync) kullanabilir miyim? Bu konuda birçok yazı okudum ancak daha güncel bir cevap almak için bu konuyu açmak istedim.

Örnek olarak almayı düşündüğüm monitörler:

Teşekkürler.
Merhabalar bende aynı şekilde HDMI çıkışı olan GTX1050ti ekran kartına sahip bir dizüstü bilgisayara ve Dell s2722dgm amd freesync 144 hz monitöre sahibim. Yıl oldu 2023 daha HDMI üzerinden freesync kullanamıyor muyuz?

Merhaba bende aynı şekilde HDMI çıkışı olan GTX1050 Ti ekran kartına sahip bir dizüstü bilgisayara ve Dell S2722DGM AMD FreeSync 144 Hz monitöre sahibim. Yıl oldu 2023 daha HDMI üzerinden FreeSync kullanamıyor muyuz?

Hocam ben bu konuyu tam hatırlamıyorum ama şunu söyleyebilirim, aynı monitöre AMD ekran kartlı masaüstü bilgisayar toplayıp taktım kullanıyorum. FreeSync'ı bir ara açtım ama pek hoşuma gitmedi. Bilgisi olan varsa yazabilir.

Geri
Yukarı