1050 Ti hala alınır mı?

Bütçe
2300 TL
Günümüzde oyun anlamında GTX1060 6GB'den aşağısı alınmaz. Güncel oyunları en azından 60FPS oynayayım diyorsunuz yetmiyor.

Lakin, iş sıfır almaya gelince artık donanımlar, özellikle de ekran kartları fiyatlarını hak etmiyorlar.

RX590 1300TL idi, GTX1650S 2000TL idi. Yazık.

Kaliteli AAA oyunlarda güzel FPS veremiyor maalesef. Alınır alınmasına ama çok mutlu etmediği yerler oluyor. Bir RDR2 ya da AC Valhalla unutun oynamayı.

RDR2 Valhalla gibi oyunları oynamıyorum genellikle Fortnite GTA V gibi oyunları oynuyorum ve en düşük ayarlarda 800x600 gölgeler bile kapalı olmasına rağmen GTA da 45 FPS ortalama alamıyorum Fortnite performans modu 60 FPS görüyor en azından.

Günümüzde oyun anlamında GTX1060 6 GB'den aşağısı alınmaz. Güncel oyunları en azından 60FPS oynayayım diyorsunuz yetmiyor.

Lakin, iş sıfır almaya gelince artık donanımlar, özellikle de ekran kartları fiyatlarını hak etmiyorlar.

RX590 1300TL idi, GTX1650s 2000TL idi. Yazık.

O konuda haklısınız sıfır ekran kartı fiyatları aşırı pahalı zaten aldığım ekran kartı bozuk çıkmasaydı 2.el alırdım ya da hiç almaz sistemi yükseltirdim.
2300 TL'yi bu çöpe mi vereceksin? Bu kartı ben 750 TL'ye sattım onda da içimden diyordum RX 570 varken buna niye bu parayı veriyorlar diye. İkinci el GTX 1650 al sen de hepsi garantisi devam eden kartlar kim neyi fırınlayacak? 1050 Ti, RX 570 gibi eski kartları al demiyorum.

750 TL'ye hangi yıl sattınız? O yıl dolar kaç TL idi? Ona bakarsanız 2018 de 1050 Ti Ryzen sistem 2500 - 3000 TL civarına alınabiliyordu. 2300 TL'yi daha iyi harcamak için daha iyi bir sıfır ekran kartı seçeneği lazım 2.el kimin ne yapacağı belli olmuyor adam belki 7/24 açık tutuyor sistemi nereden bileceğim?

Şu zamanda ekran kartı alıp haramzade fırsatcılara para kazandırmak enayilikten başka bir şey değildir. 1050 Ti dediğin kart pandemiden önce 2 ci elini 800 1000 TL diyorlardı: S
şuan ekran kartı fiyatlarında düşüş var beklemek gerek.

@EyupTRHd sırf jelatini sen açacaksın diye cebinden para gitmesin diye diyoruz. Sen en ucuz satana yazarsan sıkıntı olabilir normaldir konuşursun 3-5 satıcıyla test falan istersin. Bu kartın ömrü daha ne kadar artık maksimum kullanacağın 2 senedir. Kalan bütçeyle RAM alırsın, SSD alırsın, monitör için biriktirirsin. 2300 TL yazıktır o karta onu diyorum.

@EyupTRHd sırf jelatini sen açacaksın diye cebinden para gitmesin diye diyoruz. Sen en ucuz satana yazarsan sıkıntı olabilir normaldir konuşursun 3-5 satıcıyla test falan istersin. Bu kartın ömrü daha ne kadar artık maksimum kullanacağın 2 senedir? Kalan bütçeyle RAM alırsın, SSD alırsın, monitör için biriktirirsin. 2300 TL yazıktır o karta onu diyorum.

Hocam tamamda dediğim gibi millete güvenmiyorum gerçekten önceki kartı alırken o kadar test yaptım sorun çıkmadı. Zaten 2.el garantili bir ürün alsam 1800 TL eder. 500 TL daha fazla verip kendim alırım en azından içim rahat eder.

Geri
Yukarı