1050 Ti için Anakart, İşlemci ve RAM önerisi

canerbal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 900 lira bütçem var. Kasam, ekran kartım ve güç kaynağım var. Eski bilgisayarımı sattım. O para ile yeni parçalar almak istiyorum.

900TL'lik bütçeye darboğaz yaşamayacağım anakart, işlemci, RAM önerir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
900 liraya her ne kadar 1050 Ti kullansanız da ileri dönük bir sistem oluşturamazsınız. Eski ama güçlü bir kart olan İ5-2500K ' nın GTX 1080 ' i bile rahat beslediğini söyleyenler var o kadarına yeter mi bilmiyorum ancak 1050 Ti için yeterli olacaktır. Yurtdışından ucuza alabilirsiniz bu arada.

Ancak eski nesil olduğu için i5-2500k yerine Pentium G4560 da tercih edebilirsiniz.

900 liraya her ne kadar 1050 Ti kullansanız da ileri dönük bir sistem oluşturamazsınız. Eski ama güçlü bir kart olan İ5-2500K ' nın GTX 1080 ' i bile rahat beslediğini söyleyenler var o kadarına yeter mi bilmiyorum ancak 1050 Ti için yeterli olacaktır. Yurtdışından ucuza alabilirsiniz bu arada.

Ancak eski nesil olduğu için i5-2500k yerine Pentium G4560 da tercih edebilirsiniz.
Benim de kafamda g4560 vardı fakat stoklarda tükenmiş. Bulamadım yani birçok satış sitesinde. Dediğiniz eski nesil işlemciyi araştıracağım. Teşekkür ederim.

Eğer bütçem uygun olsaydı ryzen3 sistem toplamayı planlıyodum. Fakat bütçe pek müsait değil. Teşekkür ederim.

140 TL geçiyorsa her türlü Emircan'ın dediği sistemi alın. G4560 ile 2 gerçek çekirdek, 2 iş parçacığı mı ? R3 1200 ile 4 gerçek çekirdek mi ?

İnceleyeceğim. Faydalı yorum. Teşekkür ederim.

Benim öneririm parçalar bütçeni 140 TL aşıyor. Emin ol 140 TL'ye değer.
Parayı elimde tutamayıp harcamaktan korkuyorum. Ama tavsiye ettiğiniz sistemin kalitesini de biliyorum. Eğer becerebilirsem, tavsiye ettiğiniz sistemi alacağım.

140 TL geçiyorsa her türlü Emircan'ın dediği sistemi alın. G4560 ile 2 gerçek çekirdek, 2 iş parçacığı mı ? R3 1200 ile 4 gerçek çekirdek mi ?
mantıklı olan 4 çekirdek tabii ki. Aşmaya çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı