1050 Ti için işlemci önerisi

we1N

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım için uygun işlemci arıyorum. Sistemimi ağırlıklı olarak oyun için kullanıyorum PUBG, Valorant tarzı [işlemci] isteyen oyunlar oynuyorum. Şunu belirtmek istiyorum ki bu konuyu 60Hz değil 144Hz kullandığım için açıyorum. G4560 & 1050 Ti ikilisini kullanıyorum ama artık işlemcinin yetersiz performansından dolayı sistemi geliştirmek istiyorum. Aklımda Ryzen 5 3600 var çoğu kişinin bu işlemcinin ekran kartına oranla çok yüksek olduğunu söylüyor ama cidden FPS artışı gözler önünde ki ben bu sisteme tekrar ekran kartı gelişimi yapacağım zaman bir sorun çıkmasını istemiyorum bu yüzden sizce 3600 mantıklı olur mu? (Anakart da değiştireceğim bütün önerilenize açığım) sizce ne yapmalıyım? Sistemim şöyle;

Intel Pentium G4560 Kaby Lake işlemci
ASRock H110M-DGS R3.0
Team Elite+ 8 GB 2133MHz DDR4
Galax 4 GB GTX 1050 Ti EX OC Ekran Kartı
SSD yok - 1TB

Hocam işlemcinin ekran kartına göre iyi olması bir sıkıntı oluşturmaz.
Bende R5 3500X veya R5 3600 öneririm.
O ekran kartı ve işlemci ile +144FPS rahat alırsın.
Anakart olarak bunu öneririm.
Bir de sisteme SSD eklemen yararına olur.

Hocam işlemcinin ekran kartına göre iyi olması bir sıkıntı oluşturmaz.
Bende R5 3500X veya R5 3600 öneririm.
O ekran kartı ve işlemci ile +144FPS rahat alırsın.
Anakart olarak bunu öneririm.
Bir de sisteme SSD eklemen yararına olur.
Öncelikle teşekkürler, şimdiki sistemimle 50-140 fps alıyorum. İstediğim ikilinin (3600&1050ti) 200-300 fps aldığını gördüğümde çok şaşırmıştım... Forumlarda araştırdım bazı kişiler inatla ekran kartına kötü diyor. Zaten durumumuz çok iyi olsa neden 1050ti kullanayım ki... Amacım darboğazı ortadan kaldırmak ve ekran kartını maksimum şekilde kullanmak.

Öncelikle teşekkürler, şimdiki sistemimle 50-140 FPS alıyorum. İstediğim ikilinin (3600&1050 Ti) 200-300 FPS aldığını gördüğümde çok şaşırmıştım... Forumlarda araştırdım bazı kişiler inatla ekran kartına kötü diyor. Zaten durumumuz çok iyi olsa neden 1050 Ti kullanayım ki... Amacım darboğazı ortadan kaldırmak ve ekran kartını maksimum şekilde kullanmak.

Hocam bu devirde 1050 Ti bana kalırsa gayet güzel bir kart.
R5 3600 ile çok daha yüksek FPS'ler alırsınız.
Ekran kartını tam veriminde kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı