Çözüldü 1050 Ti Sistem Temizlik Sonrası Açılmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Egol

Hectopat
Daha fazla  
  • i5-4460
  • GTX 1050 Ti
  • Gigabyte H97
  • 16 GB RAM

Bilgisayarım var, içinin çok tozlu olduğunu düşünüp işlemci soğutucusunu ekran kartını ve RAM'leri söküp yumuşak boya fırçasıyla temizledim. Sadece işlemci soğutucusunun metal kısmını ıslak diş fırçasıyla temizledim ve kuruduktan sonra sistemi geri taktım. Açma düğmesine bastım ve sesler gelmeye başladı (dıt dıt dıt dıt dıt diye :D) sonra tekrar başladı ve aynısı oldu. Bir şey olacak diye kapattım sistemi kestim elektriğini. İsterseniz videosunu çekip atabilirim.

Çözüm
RAM'leri tam bastırmamış olabilirsiniz veya slotları da kontrol edin anakart kitapçığınızdan.
  • i5-4460
  • GTX 1050 Ti
  • Gigabyte H97
  • 16 GB RAM

Bilgisayarım var, içinin çok tozlu olduğunu düşünüp işlemci soğutucusunu ekran kartını ve RAM'leri söküp yumuşak boya fırçasıyla temizledim. Sadece işlemci soğutucusunun metal kısmını ıslak diş fırçasıyla temizledim ve kuruduktan sonra sistemi geri taktım. Açma düğmesine bastım ve sesler gelmeye başladı (dıt dıt dıt dıt dıt diye :D) sonra tekrar başladı ve aynısı oldu. Bir şey olacak diye kapattım sistemi kestim elektriğini. İsterseniz videosunu çekip atabilirim.
Ben oyumu RAMlerden yana kullanıyorum. Büyük olasılıkla RAMler tam oturmadı. Aynısı bende de olmuştu. Kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı