1050 Ti ve i3 7100 oyun içi değerleri

Yedinci Mühür

Decapat
Arkadaşlar çoğu oyunda takılma, kasma oluyor. Sistemim orta özelliklerde.

1050 Ti.
i3 7100 3.9GHz.
B250 MD2v.
8 GB RAM.
60 Hz monitör.
Oyunlar hiç akıcı değil.

LOL antrenman modunda çektim. 5 vs 5'te 130 170 FPS.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200412-022415.png
    Screenshot_20200412-022415.png
    138,1 KB · Görüntüleme: 35
1 yıl önce benzer sistemim var idi, ilk önce monitörün 60Hz olduğu için istersen 500 FPS al. Yine de 60 FPS oyun deneyimi alacaksın.
Sistemin orta halli falan değil, giriş seviyesinin bile altında. LOL'de aldığın performans olması gerektiği gibi.
Çoğu oyundan kastın nedir? Hangi oyunlar? Takılmaların sebebi RAM'inden kaynaklanıyor, 8 GB RAM daha eklemende fayda var.
Depolama birimlerin nedir? SSD kullanıyor musun? Yoksa işletim sistemi ve oyunlar aynı HDD'ye mi kurulu?

1 yıl önce benzer sistemim var idi, ilk önce monitörün 60Hz olduğu için istersen 500 FPS al. Yine de 60 FPS oyun deneyimi alacaksın.
Sistemin orta halli falan değil, giriş seviyesinin bile altında. LOL'de aldığın performans olması gerektiği gibi.
Çoğu oyundan kastın nedir? Hangi oyunlar? Takılmaların sebebi RAM'inden kaynaklanıyor, 8 GB RAM daha eklemende fayda var.
Depolama birimlerin nedir? SSD kullanıyor musun? Yoksa işletim sistemi ve oyunlar aynı HDD'ye mi kurulu?
Haklısınız 60 Hz olduğu için 60 fps deneyimi olacağını biliyorum ama 60 Fps gayet normal bir akıcılığa sahip değil midir? Battlerite gibi oyunlarda hiç kasma olmuyor keza bazı Battle Royale oyunlarında. Ama Lol, CSGO gibi oyunlarda Fps yüksek olmasına rağmen kasıyor bildiğin kasıyor akıcılık namına hiçbir şey yok. Ha sistemimin çok iyi olmadığını biliyorum ama lol için yeterlidir galiba. Ssd kullanmıyorum. Ve evet galiba öyle.

V-Sync açık mı? Ek olarak SSD olmadığı için, HDD'niz sürekli yük altında anlık takılmalara sebep oluyor. Size tavsiyem en azından 120 GB SSD alıp, Windows ve ufak tefek programları kurmanız. Sorununuz ortadan kalkacaktır. Bir de LOL'ü 60 FPS'ye sabitleyip dener misiniz?

V-Sync açık mı? Ek olarak SSD olmadığı için, HDD'niz sürekli yük altında anlık takılmalara sebep oluyor. Size tavsiyem en azından 120 GB SSD alıp, Windows ve ufak tefek programları kurmanız. Sorununuz ortadan kalkacaktır. Bir de LOL'ü 60 FPS'ye sabitleyip dener misiniz?
V-sync ve birçok şeyi denedim malesef bunlarla alakalı değil galiba. Sabitleme de bir fayda etmiyor. Çok garip bir şey var ama çözemedim. Aldığımda çok mutlu olmuştum pcyi ama kursağımda kaldı resmen.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200412-143301.png
    Screenshot_20200412-143301.png
    126,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı