1060 ve R5 5600X sistem restart atıyor

nordeuss

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,

Sistem.
ASUS 1060 6 GB ekran kartı.
AMD Ryzen™5 5600X soket AM4 + Wraith Stealth 3.7GHz 32MB 65W 7nm işlemci.
MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi AMD B550 soket AM4 DDR4 4400(O.C.) M.2 anakart.
HyperX Fury 2x8 3200 RAM.
Zalman ZM500-LE
Rampage Fusion kasa.

Cumartesi günü hafta sonu indiriminden işlemci, anakart, RAM ve kasa aldım. Pazartesi elime ulaştı montajını yaptım bilgisayarı açtım ilkte ekran gelmedi sonrasında SSD ya da hard diskte sıkıntı olabilir diye düşündüm onları çıkarttım görüntü geldi BIOS girdim RAM'leri 3200 çektim res attım bilgisayara. Bilgisayarı tekrar açmadan önce SSD taktım sıkıntısız çalışıyor formata geçtim kendi kendine res atmaya başladı sistem yani anlam veremedim SSD takmadım HDD takmadım Power değiştirip denedim uzay kurulum yaptım bana mısın demiyor. Normalde bu ekran kartlarına BIOS Update yapmaya gerek yok fakat ondan olabilir diye bir denedim ondan da değil Vatan Bilgisayar'a götürdüm aynı şekilde orada da restart atıyor garantiye götürecektim 1 gün sonra götürmeden önce arkadaşımın sisteminde problemin kaynağını bulmak istedim AMD sistem aynı her şey sadece işlemcisi 3600 benim 5600 X i taktım ve açıldı bilgisayar DxDiag BIOS falan girdiğimde sıkıntısız gözüküyor fakat sıcaklığına hiç bakmadım anakartta olduğunu düşündüm sorunun astoria Vatan Bilgisayar'a götürdüm anakartı değiştirmek istiyorum problem var dedim. "peki bakalım kontrolünü sağlayalım değişimini yapalım" dediler. Benım sistemimle birlikte denendi bu sefer hiç görüntü vermiyor ve işlemci aşırı ısınıyor ekstra olarak 2 tane 0 anakarttada denendi CPU ışığı geçmiyor anakart CPU'yu görmüyor komik bir şekilde Vatan Bilgisayar'daki arkadaş sağ olsun anakartımı farklı işlemciyle denedi sıkıntısız açtı benim anlam veremediğim şey 1 gün önce AMD sistemde denediğim işlemci bugün nasıl görüntü vermez ürün 0 Vatan Bilgisayar'dan cumartesi alındı pazartesi geldi akşamı montajı yapıldı ve çalışmıyor :D bakalım şimdi işlemciyi garantiye verdik dişlerim falan bir sıkıntı yok fakat kalkıp garanti kullanım hatası falan deme şansı sizce var mı veya bu şekilde bir hatayla karşılaşan bir arkadaşım var mıdır burada.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı