1070Ti Sistem Yüksek Fan Sesi Sorunu

Heimdall46

Decapat
Selamlar arkadaşlar,

Yaklaşık 1 yaşında MSI 1070 Ti, i5 8600 gibi güncel sayılabilecek donanımlara sahip bir bilgisayarım mevcut. Oyun için topladım fakat oynadığım oyun o kadar da üst düzey gereksinimlere ihtiyaç duymayan Knight Online.

Açıkçası bu kadar basit bir oyunu oynarken gelen fan sesi beni rahatsız ediyor. Gerçekten işlemci ısınıyor da mı fan bu kadar yüksek hızlara çıkma ihtiyacı duyuyor yoksa ben mi bir ayarda yanlışlar yaptım? İşlemci üzerinde standart verilen soğutucu mevcut. Gerekirse yeni bir sıvı soğutucu almayı düşünüyorum ama bundan önce sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Donanım olarak ekstra bir bilgiye ihtiyaç varsa belirtirseniz paylaşırım.

Şimdiden teşekkürler

Fan sesi işlemciden mi geliyor ? işlemci sıcaklık değerlerini takip edin kaç derecede çalışıyor. İşlemci fanınız yerine tam oturmamış olabilir kontrol edin.

Fan sesi işlemciden mi geliyor ? işlemci sıcaklık değerlerini takip edin kaç derecede çalışıyor. İşlemci fanınız yerine tam oturmamış olabilir kontrol edin.
Selamlar,

Kontrol ettim fan sesi işlemciden geliyor, Bios ekranından fan değerlerini ayarlarken bir diğer dikkatimi çeken şey ise CPU sıcaklığının Bios ekranında 10-15dk vakit geçirmeme rağmen 40 derecenin altına düşmeyişi. Farklı bir sorun olabilir mi ?

Fanı kontrol ettim fakat yerine oturmuş görünüyor.

Dün akşam kucakladım kasayı gittim bitane ML120L taktırdım. Şuan boşta sıcaklık değerleri yaklaşık 35 derece. Ses olarak tam istediğim sessizlikte değil fakat uzun solukta işlemciyi stabil tutma konusunda gerçekten takdiri hakediyor.

Yardımlarınız için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı