1080 Ti Gaming X test sonuçları nasıldır?

Hocam eğer EKSEN TEKNOLOJİ, ANDROMEDA TEKNOLOJİ lakaplı sahtekarlardan alacaksan emin ol oradaki hiçbir ürün sıfır değil. Bir kere 1050 Ti almıştım, sıfır çıkmadı. Telefonda küfürleşerek paramı zorla geri aldım. Bunun dışında bu zamanda sıfır 1080 Ti bulman imkansız gibi bir şey. Zaten gerçekten sıfır olsa çok daha pahalıya satılır @SEMIKAANCAKIR hocamın da dediği gibi. En temizi benim gibi içi açılmamış, tamir görmemiş sorunsuz sıkıntısız 1080 Ti bakman. 3000 TL'ye bulacağını sanmıyorum ama 4-5K'ya bulursun.
Evet. 1080 ti değil. Gtx 1080 bu. Görseldeki olan. Satan kişi normal vatandaş. Dükkan değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230412_162343_Chrome.jpg
    Screenshot_20230412_162343_Chrome.jpg
    51,7 KB · Görüntüleme: 12
Bu şekilde satılan çok kart var hatta üstünde açılmadığına dair etiket duruyor ancak olayın komik kısmı şu ki etiket MSI etiketi kart Sapphire. Bu tarz ürünlerden çok var.
Evet hocam haklısınız. Ben garanti etiketlerine bakmıyorum açıkçası ikinci el kart alırken. Büyüteç ile vida üstü ve vida yuvalarının kenarlarına bakılmalı. Eğer kart açılmadıysa vidanın temas ettiği yerlerde aşınma olmayacaktır.

Kartık içinin açılmaması da çok iyi değil, sen açacaksın artık bakım yapmak için. Bunca sene bir kartı hiç bakım yapmadan kullanmış adam, insan en azından bir macun atar. 60 saniyede bile 78 dereceye fırlamış, ki bu da bakıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
Hocam ben 13 dakikalık testin hemen sonrasında benchmark testini başlattım. Normal süreli testte 78 dereceye çıkması 12 dakika sürdü.

Hocam ben 13 dakikalık testin hemen sonrasında benchmark testini başlattım. Normal süreli testte 78 dereceye çıkması 12 dakika sürdü.

Olsun, normalde bir oyunda menüye bile dönsen 1 saniyede sıcaklıkları hemen aşağıya iner yükten kurtulduğu için. 13 dakikada fanların RPM yüzdesi kaçtı ona da bakmalısın. Yüke girdiği anda kendini fezaya atıyor bu da iyi değil, çünkü Furmark yükü oyunlardan daha farklı verir. AAA bir oyunu 1 saat oynasan 80 üzerine çıkar bu haliyle. Sen her halükarda kartın bakımını yap vakti gelmiş.

Merhaba. Aralık 2022'de sistem toplamıştım. 2060S Gaming'i ikinci el olarak 3500 TL'ye almıştım. Yaklaşık 1 hafta kadar önce onu 4100 TL'ye sattım ve 3000 TL'ye GTX 1080 Ti Gaming X aldım. Kart yaklaşık 1 saat önce elime ulaştı ve fanlarında, kasasında herhangi bir deformasyon yoktu. Satıcı herhangi bir tamir işlemi görmedi, içi açılmadı dediği için büyüteç ile tüm vida üstleri ve yuvalarının kenarlarına baktım. Herhangi bir aşınma yok, garanti etiketi üzerinde. Kartta cw yok, fanların sesi hiç rahatsız etmiyor.

FurMark'ta test ettim. 13 dakikalık 1440p 8xmsaa testinde maksimum 78 dereceyi gördü ama SS alamadım. Benchmark testini sizlerle paylaşıyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Biliyorum eski bir kart ancak 3000 TL'ye RTX 3060 ayarında bir kart almak cazip geldi açıkçası. 1440p kullandığım için 11 GB VRAM'de işime yarayacak bence. Technopat tarafından yapılan 1080 Ti Gaming X incelemesinde kart maksimum 76 dereceyi görüyordu. Kasamda yalnızca 3 fan olduğunu düşünürsek 78 derece gayet makul geldi bana, tabii siz daha iyi bilirsiniz.

Bu arada herhangi bir sürücü güncellemesi yapmadım, önceki kartım da NVIDIA olduğu için Experience direkt 1080 Ti'ı tanıdı. Ben yine de temiz Windows 10 kurulumu yapacağım.

@kino @ragnarock492 yorumları alalım hocam :)

Eki Görüntüle 1737237

Eki Görüntüle 1737239

iyi gibi furmark 78 derece gayet kabul edilebilir. Afterburner ile fan ayarı çekebilirsiniz kartınıza ayrıca. Gaming X modeller fabrika ayarında 60 dereceye kadar fanları çevirmiyor diye biliyorum.

Son olarak hotspot sıcaklıklarına bakın. Kart uzun süreli oyunlarda çekirdek sıcaklığı 80'i, hotspot sıcaklığı 95'i geçiyorsa artık bakım yapma zamanı gelmiş demektir.

İyi gibi FurMark 78 derece gayet kabul edilebilir. Afterburner ile fan ayarı çekebilirsiniz kartınıza ayrıca. Gaming X modeller fabrika ayarında 60 dereceye kadar fanları çevirmiyor diye biliyorum.

Son olarak hotspot sıcaklıklarına bakın. Kart uzun süreli oyunlarda çekirdek sıcaklığı 80'i, hotspot sıcaklığı 95'i geçiyorsa artık bakım yapma zamanı gelmiş demektir.

Hocam fan ayarı nasıl yapiliyor? Daha önce hiç yapmadım. Amacı nedir?

Afterburner'i açın fan hızı kısmının altındaki A logosuna basın ve fan hızını istediğiniz gibi ayarlayıp onaylayın. Oyunlarda çok ısınmıyorsa gerek olmaz zaten kendisi ayarlıyor.

B

Afterburner'i açın fan hızı kısmının altındaki A logosuna basın ve fan hızını istediğiniz gibi ayarlayıp onaylayın. Oyunlarda çok ısınmıyorsa gerek olmaz zaten kendisi ayarlıyor.

Bu arada %100 yaparsanız uçak kalkıyormuş gibi olur Gaming X'in bu serilerinde. Ben %100 yapınca yan odadan vuuuuuu diye ses duyuyorum mesela.

Son düzenleme:

Ben MSI Afterburner aracılığı ile yapıyorum. GPU Overclock, fan ayarı ve monitörleme konusunda en başarılı yazılım, öneririm. Fana özel ayar vermenin amacı söylediğim gibi stok olarak 60 derecede dönmeye başlayan fanları 40 derecede çevirebilmek.

Fan hızını sıcaklığa göre ayarlayabiliyorsunuz, sesi sizi rahatsız etmeyecek şekilde dilediğiniz kadar artırın, fakat %100 çalıştırmayın, uzun süre %100 çalışan fanların hem ömrü çok hızlı dolar hem gürültü olarak sizi rahatsız eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı