1080p 110FPS vs. 1440p 80FPS

Her türlü oynuyorum offline da oynuyorum AAA da moba da futbolda. Zaten karar verememe sebebim bu.

Yani şimdiden 2K al ilerdede ekran kartı yüksektirsen raht edersin mi diyorsunuz?

Evet ileride al-sat yapmakla uğraşmazsınız uygun fiyata istediğiniz kalitede bir 2K monitör var ise eğer hemen şimdiden alabilirsiniz.

Son olarak 1080P monitörde VSR açarak 1440P/4K yapmak FPS düşürüyor evet. Ekran kartı o çözünürlükte oyunu render alıp daha sonra monitörde küçültülüp 1080P ekrana sığdırılıyor.

Evet ileride al-sat yapmakla uğraşmazsınız uygun fiyata istediğiniz kalitede bir 2K monitör var ise eğer hemen şimdiden alabilirsiniz.

Son olarak 1080P monitörde VSR açarak 1440P/4K yapmak FPS düşürüyor evet. Ekran kartı o çözünürlükte oyunu render alıp daha sonra monitörde küçültülüp 1080P ekrana sığdırılıyor.
Çok soru sordum kusura bakmayın. ASUS Tuf Gaming VG27AQ1A 27 Inç 170Hz 1Ms QHD IPS G-Sync Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR
Bunu düşünüyorum fiyatlar dahada uçmadan önce ne dersiniz?

Fiyatı dahilinde bu özellikler çok iyi fakat ürünün kalitesi hakkında bir fikrim yok. VG27AQ modelinin iyi olduğunu biliyorum fakat 1A varyantının bir incelemesini bulamadım.
Özellikler aynı gibi duruyor kaba olarak. Arada 700 lira fark var. Eğer o daha iyiyse onuda alabilirim aslında zorlayıp.

O zaman kararımı verdim araştırıp bir 1440P monitör seçip alıcam.fps farkına rağmen görüntü kalitesi için. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı