1080P 60Hz monitörde R9 390 kaç yıl oyunları kaldırır ?

1080 P istiyorsan GTX 970 bak tamam r9 390x daha iyi sapphire ile fiyat avantajı yaparsın ki bunu destekleyen birisiyim fakat 1080 P istiyorsan 970 al 1080 P geniş veriyolu falan istemez hız ister yani 970 bunun için ideal.Ben sürekli 1080 P kullanacağım diyorsanız 970 çünkü 1080 P için en ideal kart budur 390 X alıp yüksek bant genişliği ile bir şey yapamazsınız performansı iyidir 1080 P deki karşılaştırmalara bakarsınız 970 i geçiyor fakat oneshot ın dediklerine katılıyorum neden katılıyorum çünkü 970 1080 p için fiyat performansın tepesidir ve nvidia yazılımı amd den daha üstündür bu bir gerçek. amd ile nvidia aynı performans veren kartlarda nvidia tercih edin çünkü ileride oyunları daha iyi destekleyecektir ve daha iyi performans verecektir 1080 P için bunu söylüyorum.Diğer yandan ileride monitör alacağınız tutar HDR monitör alabilirsiniz olaya geniş baktığımızda bunu da görüyoruz 300 serisi ekran kartları HDR destekleyecek daha parlak görüntü 10 bit renk arayüzü gerçeğe yakın fotoğraflar oyunlar videolar vesaire. İleride optimizasyon daha iyi olacak ve 1080 P şu anki ekran kartları için aynı performansı verecektir yani ileride çıkacak bir oyunun mediumu şu anki oyunların high ayarı olacak(doku paketi farkı) bu gözle bakıldığı zaman ekran kartı performansından ödün vermez görüntü kalitesi ve fps bakımından ama ben illa ismine takılıp high ayar istiyorum her oyunda 8x MSAA falan açıcam diyorsan 2 sene götürür belki.Yani uzun lafın kısası 390X 970 den daha iyi fakat 1080 P için 970 alırdım ben diğer türlü 390 X in bant genişliği falan gereksiz geliyor 1080 P sonuçta 1440 P 2160 P değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı