1080p için 6800 vs 6800 XT vs 3070

1080p içinde mi öyle? Ben tam karar veriyorum olay yine karışıyor :)

Hocam eagle modeli soğutma bloku iyi olmadığını okumuştum. Düz 3060 Ti nasıl? 6800 istedim ama arkadaşın belirttiği sıkıntıları yaşamaktan korkuyorum... O kadar para vermişken.

Donanımsal soruna lafım yok tamamen şans işi AMD-NVIDIA fark etmeksizin servisin insafına kalıyor biraz ama yazılım konusunda evet NVIDIA daha iyi ama amd‘de rezalet değil sorunlar çözülüyor çoğu zaman. Ama attığım EAGLE g6X alınabilir soğutma bloğu muhteşem olmasa da iş görür, zaten 11k olan da Galax STRIX falan değil.

Hocam eagle modeli soğutma bloku iyi olmadığını okumuştum. Düz 3060 Ti nasıl? 6800 istedim ama arkadaşın belirttiği sıkıntıları yaşamaktan korkuyorum... O kadar para vermişken.
Eagle modeli güzel hocam soğutma bloğu iyi ama termal pedleri biraz ortalama seviye. O da olacak artık çünkü modelin kendisi ortalama.
@P R O F O U N D. Bu arada gerçekten hepinize tekrar teşekkür ediyorum, çok yardımcı oldunuz.
Rica ederim hocam. Elimden geldiğinde yardım etmeye çalıştım.
Hakkımda hiç bir bilgiye sahip olmadan İngilizce seviyemi ve nelere cesaret edeceğimi bilmeden konuşmak saf cehaletini ortaya koymaktadır.
Şu kelimeden sonra ciddiye almıyorum seni dostum. Hakkında bir şey bilmeme gerek yok ki çeviri kullandığını o kadar belli ettikten sonra... ve ayrıca madem cesaretin vardı neden ilk mesajında göstermedin bunu. "İnsanlara nasıl davranırsan, onlar da seni öyle görür." Bana bildiğim şeyleri öğretmeye çalışacağına önce sen bunu öğren. Forumdaki amacın konu sahibine yardım etmek olsun konu sahibine yardım etmeye çalışanlara sataşmak değil çünkü forumun varoluş sebebi bu, iyi sosyaller.
Şu an 3000 serisi oyun için enayilikten başka değil.
RX 6000 serisiyle Ray Tracing açarken başarılar...

Edit: Gigabyte modellerindeki asıl sıkıntı RGB Fusion hocam. O programı kurcalamaya başladığınızda BSOD bile yiyebiliyorsunuz. @Yerli padawan

Son düzenleme:
Eagle modeli güzel hocam.

Şu kelimeden sonra ciddiye almıyorum seni dostum. Hakkında bir şey bilmeme gerek yok ki çeviri kullandığını o kadar belli ettikten sonra... ve ayrıca madem cesaretin vardı neden ilk mesajında göstermedin bunu. "İnsanlara nasıl davranırsan, onlar da seni öyle görür." Bana bildiğim şeyleri öğretmeye çalışacağına önce sen bunu öğren. Forumdaki amacın konu sahibine yardım etmek olsun konu sahibine yardım etmeye çalışanlara sataşmak değil çünkü forumun varoluş sebebi bu, iyi sosyaller.
Yaptığın yaftalamaları daha kendin yapmayarak bahaneler üretme derdindesin. "Eksik" bilgi vererek mesajı her okuyan kişi de senin eksik bilgilendirmenden dolayı yanlış algıya kapılıyor. Madem iyi İngilizcen var, çevirisini yap. Onu bile kullanamayıp ingilizce metin paylaşmakla hic bir iş yapmamış oluyorsun.
Mesajlarıma da bakarsan fahiş fiyata satılan ve nvidia fanboyluğu yapıp ayni performans karşılığında %40-50 fazla fiyat vermek yerine ya aynı performan karşılığında daha uygun fiyatı ya aynı para miktarı karşılığında daha fazla performansı öneriyorum. Ayrıca bütçe 20 bin ve üzerinde olsa RX 7xxx yerine nvidia 4xxx serisi öneririm. Fanboyluk yapmayı değil harcanacak paranın karşılığında en yüksek verimi tavsiye ediyorum. Tabii herkesin fikri ve tercihleri farklı isteyen istediği kadar parayı israf edebilir.

Eagle modeli güzel hocam soğutma bloğu iyi ama termal pedleri biraz ortalama seviye. O da olacak artık çünkü modelin kendisi ortalama.

Edit: Gigabyte modellerindeki asıl sıkıntı RGB Fusion hocam. O programı kurcalamaya başladığınızda BSOD bile yiyebiliyorsunuz. @Yerli padawan
Galax daha iyi bir seçim gibi duruyor. Vermişken 2K daha verip o modeli alırım, Gigabyte inceleme izledim. Bahsettiğiniz gibi.

Galax daha iyi bir seçim gibi duruyor. Vermişken 2K daha verip o modeli alırım, Gigabyte inceleme izledim. Bahsettiğiniz gibi.

Sırf soğutma için 2K verilmez, aldığınız model Galax hof falanda değil gene giriş seviyesi.

Şu kelimeden sonra ciddiye almıyorum seni dostum. Hakkında bir şey bilmeme gerek yok ki çeviri kullandığını o kadar belli ettikten sonra... Ve ayrıca madem cesaretin vardı neden ilk mesajında göstermedin bunu. "İnsanlara nasıl davranırsan, onlar da seni öyle görür." Bana bildiğim şeyleri öğretmeye çalışacağına önce sen bunu öğren. Forumdaki amacın konu sahibine yardım etmek olsun konu sahibine yardım etmeye çalışanlara sataşmak değil çünkü forumun varoluş sebebi bu, iyi Sosyaller.

Edit: Gigabyte modellerindeki asıl sıkıntı RGB Fusion hocam. O programı kurcalamaya başladığınızda BSoD bile yiyebiliyorsunuz. @Yerli padawan

Doğru RT performansı daha kötü, NVIDIA'da %50 kayıp varsa AMD'de %70 olacak ama çoğu oyunda düzgün etkisini göremiyorum,

Sırf soğutma için 2K verilmez, aldığınız model Galax hof falanda değil gene giriş seviyesi.

Doğru RT performansı daha kötü, NVIDIA'da %50 kayıp varsa AMD'de %70 olacak ama çoğu oyunda düzgün etkisini göremiyorum,
ASUS GEFORCE RTX 3060 TI DUAL-RTX3060TI-O8GD6X-WHITE 8GB GDDR6X 256bit 1695MHz OC 2xHDMI 3xDP RGB Ekran Kartı Amazon.com.tr

Geri
Yukarı