1080p İçin En Yüksek Ekran Kartı Hangisidir?

Demek istediğim online oyunlar'da (R6 - Bf5) 1080p de en iyi performansı alabileceğim bi kart. Diğer konularda denk geldim 1080 ve 1080ti 4k için üretilmiş bir kart diye okudum. 1080p de tam performans sergilemiyormuş. Doğruluk payı nedir onu öğrenmek istiyorum...
Amd rx590 1080p de kral diye söyleniyor araştırmalarım sonucu bende rx590 alıcam.

Ryzen 5 2600 ve 1070 Ti kullanıyorum. Monitör 1080p 75 Hz. Daha hiçbir oyunda darboğaz yaşamadım. Ama şöyle bir durum var. Eğer oyunlarda "sadece" FPS istiyorsanız Intel bir sistem toplamalısınız. Sosyalde Ryzen işlemci ve RTX ekran kartlarını 1080p'de kullanmaya çalışan bir çok mağdur insan var.

Ekran kartı önerisine gelecek olursam da 1070 Ti önerirdim.

Demek istediğim online oyunlar'da (R6 - Bf5) 1080p de en iyi performansı alabileceğim bi kart. Diğer konularda denk geldim 1080 ve 1080ti 4k için üretilmiş bir kart diye okudum. 1080p de tam performans sergilemiyormuş. Doğruluk payı nedir onu öğrenmek istiyorum...
Öyle demelerinin sebebi 1080 Ti'ın 4K performans için en iyi kartlardan biri olması. 4K monitör ve çözünürlükte ultra ayarlarda 60 FPS verebilen bir kart ama tabii ki de 1080p'de daha fazla FPS verecek çünkü çözünürlük ne kadar düşük olursa (monitörden bahsetmiyorum) ekran kartı o kadar rahat oluyor. Yani oyun oynarken 1080p yerine 720p oynarsanız o yüzden FPS yükselir.

Ryzen 5 2600X veya daha üstü işlemciniz var ise kesinlikle RTX 2070 derim ben. Ayrıca 240 Hz bir monitörde 144 Hz'e sabitlemek 200 FPS almak ile hemen hemen aynı akıcılıkta olacaktır düşüncesindeyim ben.

Öyle demelerinin sebebi 1080 Ti'ın 4K performans için en iyi kartlardan biri olması. 4K monitör ve çözünürlükte ultra ayarlarda 60 FPS verebilen bir kart ama tabii ki de 1080p'de daha fazla FPS verecek çünkü çözünürlük ne kadar düşük olursa (monitörden bahsetmiyorum) ekran kartı o kadar rahat oluyor. Yani oyun oynarken 1080p yerine 720p oynarsanız o yüzden FPS yükselir.
Verdiğiniz örnek yanlış. GTX 1080 Ti'yi 720P çözünürlükte kullanırsanız işlemci darboğazından dolayı çok düşük performans alırsınız. Ayrıca ekran kartı rahat oluyor ama işlemci çok çok fazla zorlanıyor. İkisini dengede tutmak için en iyi uygun çözünürlüğü bulmak gerek.

1080P için şu kart daha iyidir diyemeyiz. Elbette daha iyi ekran kartı daha uzun süre aynı çözünürlükte hizmet verecektir. 1080P monitör ve GTX 1080 kullaniyorum. Evet günümüzü düşünürsek 1070 de yeterdi ama 1 yıl sonra yeni çıkacak oyunlarda alacağım FPS düşeceği için en uzun süre oynanabilirlik açısından yanlış yapmadığımı düşünüyorum.

Bu arada çözünürlük düştükçe işlemciye binen yük artar ve Intel o konuda kesinlikle daha başarılı. Bunu Ryzen kullanan biri olarak söylüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı