1080p monitörde 2560p kullanılırsa problem olur mu?

Nexyaga

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX 6700 XT, işlemcim 5 5600 monitörüm 200 Hz 1920x1080.
Şimdi gelelim konuya, ben çözünürlüğü 2560 yaptım, herhangi kasma vs. yaşamıyorum.
Herhangi bir sorun ya da ekran kartımı zorlar mı? Çozunurluğum 1080p iken oyunlarda Aim'i hareket ettirirken piksel piksel kayıyor aim.
Ama 2560p'de bayağı azaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlülük artırmak yerine Free Sync açmak daha mantıklı çözüm olacaktır. DSR gibi teknolojiler sanal piksel oluşturduğundan ötürü çok sağlıklı çalışmıyorlar. Piksel kaymasından kastınızı biraz daha açıklarsanız sorunun kaynağını bulmaya çalışabiliriz.

Çözünürlülük artırmak yerine Free Sync açmak daha mantıklı çözüm olacaktır. DSR gibi teknolojiler sanal piksel oluşturduğundan ötürü çok sağlıklı çalışmıyorlar. Piksel kaymasından kastınızı biraz daha açıklarsanız sorunun kaynağını bulmaya çalışabiliriz.
Hocam mesela CS 2 de iki nesne yan yana düşün.ilk nesneden ikinci nesneye yavaş yavaş mausu kaydırırken daha akıcı kayması gerekiyo. Ama 1080 de olmuyo

Hocam mesela CS 2 de iki nesne yan yana düşün.ilk nesneden ikinci nesneye yavaş yavaş mausu kaydırırken daha akıcı kayması gerekiyo. Ama 1080 de olmuyo
FreeSync desteklenmiyor diyor

Hocam cevap verirmisiniz

Son düzenleme:
Hocam mesela CS 2 de iki nesne yan yana düşün. İlk nesneden ikinci nesneye yavaş yavaş fareu kaydırırken daha akıcı kayması gerekiyor. Ama 1080 de olmuyor.

FreeSync desteklenmiyor diyor.

Hocam cevap verir misiniz?

FPS değeriniz ve ekran modeliniz nedir?

Casper Excalibur 23.8 t*endyolda var bak istersen.

Monitörün VA panel olması ve oynanan oyunun yüksek FPS ile oynanmasını hesaba katarsak muhtemelen yaşadığınız şey ghosting ve stuttering. Önlemek için monitörün Free Sync özelliğini açın. Cihazın teknik dokümanında desteği olduğu yazıyor. İşlemciniz nedir? Ekran kartı sürücüleriniz tam olarak yüklendi ve son versiyon olduğundan emin misiniz? Ghosting tarafına çözüm bulamayız ekrran türünün ve genel kalitesinden ötürü panelden gelen bir durum. Ancak takılmalara bu şekilde çözüm bulabiliriz diye düşünüyorum. AMD Radeon Software üzerinden ekran kartınız için detay özelleştirme yapabiliz ve monitörün OSD'si üzerinden açtıktan sonra yazılım üzerinden Free Sync açabilirsiniz.

Geri
Yukarı