Çözüldü 1080p monitörde oyunlar çok bulanık gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ismail4242

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bir ay önce ASUS TUF VG24VQ1B 23.8inç 165Hz Full HD monitörü aldım. DP kablosu ile bağladım. Oyunlarda uzakları bulanık görüyorum grafikler ultrada olmasına rağmen ve belirgin değil. YouTube'da 1080p video açmama rağmen orta boyda 480p izliyorum gibi gözüküyor. Acaba kavisli olması bir etken mi? Fotoğraf ekledim o mesafe bile bulanık ve net gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_4372.jpeg
    IMG_4372.jpeg
    274,5 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_4373.jpeg
    IMG_4373.jpeg
    269,4 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam tüm ayarları denedim hala aynı, şimdi fark ettim ağaçların dallarının yoğun oldu yerlerde siyah siyah noktalanmalar oluyor ve bazen değişik renklerde de görüyorum bunu nasıl çözeceğimi bulamadım. 1 haftadır bununla uğraşıyorum, en sonunda monitörü aşağı fırlatacağım, sorun monitörde mi onu da bilmiyorum.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Bazı driverları kurmayı unutmuşum onları kurdum düzeldi.
GPU Radeon ise goruntu keskinlestirme ayarini duzenleyin. Bende de biraz bulaniklik ve bazi oyunlarda da fazla karincalanma yapiyordu.

Arkadaşlar merhaba, ben bir ay önce ASUS TUF VG24VQ1B 23.8inç 165Hz Full HD monitörü aldım. DP kablosu ile bağladım. Oyunlarda uzakları bulanık görüyorum grafikler ultrada olmasına rağmen ve belirgin değil. YouTube'da 1080p video açmama rağmen orta boyda 480p izliyorum gibi gözüküyor. Acaba kavisli olması bir etken mi? Fotoğraf ekledim o mesafe bile bulanık ve net gözükmüyor.
Resolution scale'in %100 olduğuna eminsin değil mi?

MSAA varsa kullan onun dışında TAA ayarı da netleştiriyor.
Ama oyun size tüm haritayı renderleyemez. Daha net görüntü için 2k 4k monitör almalısın. Çokta yakından bakmayınca görüntü o kadar da kötü değil

Hocam tüm ayarları denedim hala aynı, şimdi fark ettim ağaçların dallarının yoğun oldu yerlerde siyah siyah noktalanmalar oluyor ve bazen değişik renklerde de görüyorum bunu nasıl çözeceğimi bulamadım. 1 haftadır bununla uğraşıyorum, en sonunda monitörü aşağı fırlatacağım, sorun monitörde mi onu da bilmiyorum.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Bazı driverları kurmayı unutmuşum onları kurdum düzeldi.

Dosya Ekleri

• IMG_4387.jpeg
    IMG_4387.jpeg
    333,3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_4417.png
    IMG_4417.png
    578,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı