1080p monitörü DSR ile 2K yapmak zararlı mı?

YagizAktug

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Kapaklı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Monster Aryond A27 monitörüm var ve GTX 1660 Super ekran kartım var. Ben NVIDIA Denetim Masası'ndan monitörü DSR ile 2K(1.78x) 240Hz (monitör zaten 240Hz) yaptım. Monitöre zarar verir miyim görüntü kalitesi 1080P'den güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün çözünürlüğünü arttırmış olmuyorsun, sadece sanal olarak 2K yapıyorsun ve piksellere daha fazla görüntü sığdırıyorsun. Bu da görüntü kalitesini biraz olsun arttırıyor ama bazı uygulamalar puslu gibi gözükebiliyor.

Bu yöntemi genelde darboğaz olan sistemlerde kullanırlar. İşlemcinin yükünü alıp ekran kartına vermek için. Hz olarak ise monitörün desteği varsa sıkıntı olmaz.

Karşılaştırmalı olarak SS atabilir misiniz buraya peki? DSR'ı daha önce kullanmış biri olarak önümdeki 1080p monitörümden gerçekten iyileşip iyileşmediğini göreyim.
Bu yöntemi genelde darboğaz olan sistemlerde kullanırlar. İşlemcinin yükünü alıp ekran kartına vermek için. Hz olarak ise monitörün desteği varsa sıkıntı olmaz.
Hocam o da bir yere kadar kullanılıyor bence, sonuçta bulanık bir deneyim yaşatıyor. Açıkçası CPU darboğazının olduğu durumlarda, desteklenen oyunların içerisindeki grafik menüsü içerisindeki çözünürlük ölçeklendirmesini kullanmak artık yükü hafifletmek adına daha mantıklı, hiç yoktan görüntünün netliği ve keskinliği artırılan oranda yükselebildiği için bir taşta iki kuş vurulmuş olunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı