1080Ti için anakart ve işlemci önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda da görüldüğü üzere 1440p de aralarındaki fps farkı 5-10 çok fazla değil yani. Siz intel olana 2100 İşlemci, 1300 anakart vereceksiniz. Üstelik soğutma da alınacak. Hava ise 400-500 sıvı ise min 700 gidecek. Yani toplam 4000 TL civarı oluyor. Ryzen 2700x 2000 TL, anakart da 1000-1100 arası. Stok soğutucusu gayet güzel olduğu için soğutucuya gerek yok. Aralarında 900 TL fark var bu yüzden demiştim. O 900 TL ile ekipman, kişiselleştirmek için eşyalar, rgb fanlar, oyunlar bu tarzda şeyler alabilirsiniz mesela.

Ben Custom sıvı soğutma kullanıyorum. Eski fanımın soğutması da duruyor kenarda ayrıca onlar sorun değil o yüzden daha çok FPS'e önem verdiğim için Inteli seçeceğim galiba. Teşekkür ederim yardımların için ama

Beraberinde 1080P monitör kullanacaksan soğutucuyu unutmamak şartıyla 9600K iyi tercih olur. 2K veya 4K gibi yüksek çözünürlükte durum değişir. Bu sefer Ryzen F/P açısından daha iyi tercih olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…