11 bin TL bütçeli PC toplama

Merhaba arkadaşlar, kullanama amacım: Yayın ve oyun. Sizden isteğim ASUS ve MSI markalı istiyorum. Ekran kartı 2060 gibi istiyorum. İşlemcinin Ryzen olmasını istiyorum. Dediğim gibi oyun ve yayın, az bir şey render olacaktır. Bütçe 11bin TL şimdiden sağ olun.

bir gün bir adam Technopat sosyalde "11bin TL bütçeli PC toplama"diye bir konu açmış. Adam konuda ben 2060 ekran kartı istiyorum demiş. Tabii Technopat Sosyal durur mu? Yapıştırmış cevabı: Hocam 3060 Ti stokları nisan gibi yenilenecek bekleyin...

bir gün bir adam Technopat sosyalde "11bin TL bütçeli PC toplama"diye bir konu açmış. Adam konuda ben 2060 ekran kartı istiyorum demiş. Tabii Technopat Sosyal durur mu? Yapıştırmış cevabı: Hocam 3060 Ti stokları nisan gibi yenilenecek bekleyin...

Biz uzun ömürlü sistem öneriyoruz. Dilerse 2070 alabilir fakat uzun ömürlü olmaz.

11.000 TL bütçeyle bu fiyatlardan RTX 2060 almakla, 3000 TL verip RX 580 almak arasında bir fark yok. Biraz bekleyip aynı fiyata 2 kat daha güçlü kart almak varken parasını RTX 2060 ile israf etmesin. Bunlar eski ve fiyatına göre güçsüz kartlar, her zaman bulunur.

Peki bu adam, sistemi bu halde alırsa kullanabilecek mi , 3060Ti gelene kadar?

Böyle durumlarda yapılacak en iyi şey idarelik, ucuz yollu ve alım satımda zarar ettirmeyecek bir kart alıp asıl ekran kartı bütçesini saklamak. Örneğin 500 TL verilip GT 1030, RX 550 vb. ikinci el alınır piyasa normalde dönünce hızla elden çıkarılıp ideal karta geçilir. Şu fiyatlardan RTX 2060 almak büyük zarar ettirir, piyasa anormal durumda.

Böyle durumlarda yapılacak en iyi şey idarelik, ucuz yollu ve alım satımda zarar ettirmeyecek bir kart alıp asıl ekran kartı bütçesini saklamak. Örneğin 500 TL verilip GT 1030, RX 550 vb. ikinci el alınır piyasa normalde dönünce hızla elden çıkarılıp ideal karta geçilir. Şu fiyatlardan RTX 2060 almak büyük zarar ettirir, piyasa anormal durumda.

G210 da yeter o zaman:D

Yeni konular

Geri
Yukarı