11 derece skolyoz geriler mi?

lviendav

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iyi Sosyaller. Bel bölgemde 11 derece, sırt bölgemde 8 derece skolyozum olduğunu öğrendim. Doktorum derecesinin ilerlemesinin durduğunu ve gerileme de olmayacağını söyledi ama gerilememesi bana çok saçma geldi. Sizce az da olsa derecesi geriler mi, gerilemesi için ne yapmam lazım?

Schroth tedavisi uygulayan bir fizyoterapiste gitmen senin için yararlı olacaktır. Yaşını öğrenebilir miyim?

Hocam sizinki bir şey değilmiş benimki %50 çıktı gitmediğim doktor kalmadı neredeyse sana şöyle söyleyeyim yaşın eğer 15 16 üstü ise zaten ilerleme olmaz kemikler belli bir yaştan sonra sertleşiyor bunun tek çaresi düzenli olarak spor yapmak onun haricinde korkmana gerek yok.

Hocam sizinki bir şey değilmiş benimki %50 çıktı gitmediğim doktor kalmadı neredeyse sana şöyle söyleyeyim yaşın eğer 15 16 üstü ise zaten ilerleme olmaz kemikler belli bir yaştan sonra sertleşiyor bunun tek çaresi düzenli olarak spor yapmak onun haricinde korkmana gerek yok.
Hocam 50 derece için ameliyat öneriyor doktorlar. İyi bir doktora gözükmen yararlı olacaktır.

Hocam 50 derece için ameliyat öneriyor doktorlar. İyi bir doktora gözükmen yararlı olacaktır.

Amilyata gerek yok iyi bir doktora gitim bir tek estetik olarak yamuk dururum onun haricinde pek bir problem olmaz amilyat falan boş kral amilyat olursan bazı fonksiyonları kaybedersin eğilirken omurga fazla hareket edemez senelerce spor yapıp kaslarını güçlendirirsen korkulacak bir şey yok.

%100 geçmez hiçbirzaman ama dıştan tamamen düzelir ayrıca ameliyat 40 derece civarında yapılıyor altı egzersizle çözülüyor zaten. Şu sıralar herkes skolyoz oluyor.

%100 geçmez hiçbirzaman ama dıştan tamamen düzelir ayrıca ameliyat 40 derece civarında yapılıyor altı egzersizle çözülüyor zaten. Şu sıralar herkes skolyoz oluyor.
Benim de skolyozum var herhangi bir ağrı yapmıyor ama tek şikayetim sağ omuzum diğerinden bir tık aşağıda ve ötüyor. Onun dışında hayatımda negatif bir etkisi yok skolyozun.

Benim de skolyozum var herhangi bir ağrı yapmıyor ama tek şikayetim sağ omuzum diğerinden bir tık aşağıda ve ötüyor. Onun dışında hayatımda negatif bir etkisi yok skolyozun.

Bende de aynı şekil omuzun aşağıda duruyor hayatta sorun çekmiyorum fakat yamulma tarafı aşağıda olduğu zaman ağrı yapmaz ama üstlerden yamulursa o zaman sakat.

Geri
Yukarı