11. sınıf 2. dönemde açık liseye geçmek

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba herkese aklımda böyle bir düşünce var. Açığa geçip seneye dershaneye gitmeyi düşünüyorum. Sınıfımdan da 2 kişi açığa geçti. Açık liseye geçince kredi sistemi oluyormuş. Ben şimdiye kadar hiçbir dersten kalmadım. Ve hesaplamama göre 134 kredim var. Tabii 11. sınıf ilk dönemi eklemedim.(onu da eklersem 174 oluyor) ilk sorum bu da geçersem kredime eklenecek mi? İkinci sorum ben kaç krediye ulaşınca mezun olacağım? Tavsiye eder misiniz? Anadolu lisesinde okuyorum, sayısalcıyım. Bilgisayar mühendisliği istiyorum. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE.

Kanka meraktan soruyorum kredi sistemi tam olarak ne oluyor veya ne. Konuda kullanılıyor 9.sınıfım hiç dersten kalmadım ve nasıl hesapladın?

Kanka meraktan soruyorum kredi sistemi tam olarak ne oluyor veya ne. Konuda kullanılıyor 9.sınıfım hiç dersten kalmadım ve nasıl hesapladın?

Bildiğim kadarıyla ders saatleri kredi diye geçiyor. Dersten zayıfın gelirse o dersin ders saatini saymıyorsun. Ben mesela bir haftada şu an 40 saat ders görüyorum ve hiç zayıfım yok. Bu sayı benim bu dönemki kredim oluyor. Belirlenen bir kredi var.(170 diye biliyorum) o krediye ulaşınca direk liseden mezun oluyorsun. Sınıf kavramı yok.

Bildiğim kadarıyla ders saatleri kredi diye geçiyor. Dersten zayıfın gelirse o dersin ders saatini saymıyorsun. Ben mesela bir haftada şu an 40 saat ders görüyorum ve hiç zayıfım yok. Bu sayı benim bu dönemki kredim oluyor. Belirlenen bir kredi var.(170 diye biliyorum) o krediye ulaşınca direk liseden mezun oluyorsun. Sınıf kavramı yok.

Hocam doğru anladıysam ben de haftada 40 saat ders görüyorum. 4 sene okusak yine 170 etmiyor nasıl olacak o iş. Tüm dersleri geçsek bile tutmuyor sayı.

Hocam doğru anladıysam ben de haftada 40 saat ders görüyorum. 4 sene okusak yine 170 etmiyor nasıl olacak o iş. Tüm dersleri geçsek bile tutmuyor sayı.

Ediyor hocam 1 senede 40 saat dersten 80 kredi yapar toplam. 2 senede 160 kredi yapar.

Bence seneye geç.

Seneye geçince hem 12. sınıf sınavlarına gireceğim hem de yüz yüze sınavın geri gelme ihtimali var. Seneye kendimi sadece dershaneye vermek istiyorum. O yüzden bu dönem geçip liseden mezun olmayı düşünüyorum ki okulla daha işim kalmasın.

Ediyor hocam 1 senede 40 saat dersten 80 kredi yapar toplam. 2 senede 160 kredi yapar.

Seneye geçince hem 12. sınıf sınavlarına gireceğim hem de yüz yüze sınavın geri gelme ihtimali var. Seneye kendimi sadece dershaneye vermek istiyorum. O yüzden bu dönem geçip liseden mezun olmayı düşünüyorum ki okulla daha işim kalmasın.

Hee anladım hocam, ben 1 seneyi 40 olarak düşündüm.

12. sınıf konuları üniversite sınavında çıkmayacak diye biliyorum. Bu yüzden ben de 12. sınıfta açığa geçip kendimi üniversite sınavına hazırlayacağım.

Son düzenleme:
Merhaba, açık lisede dönem sistemi vardır ve sınıfların denk geldiği dönem aşağıdaki gibidir:
  • 9 sınıf açık lisede 1 ve 2. döneme,
  • 10. sınıf açık lisede 3 ve 4. döneme,
  • 11. sınıf açık lisede 5 ve 6. döneme,
  • 12. sınıf açık lisede 7 ve 8. döneme denk gelir.
Örgün eğitimde okurken başarılı olduğunuz dönemler açık lise döneminize eklenir. Kısacası, açık liseye geçen bir öğrenci varsayalım ve bu öğrenci 12. sınıfın 1. döneminde açık liseye geçmiş olsun. İlgili öğrenci 7. dönemden başlar, ona göre de kredisini alır fakat örgün eğitimdeyken sorumluluk sınavına kaldığı dersler, açık lisede ortak ders olarak karşısına çıkıyorsa öğrenci o dersleri de almak zorundadır.

Geri
Yukarı