11. sınıf sayısaldan eşit ağırlığa geçiş

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
11. sınıftayım, geçen sene tercih yaparken sayısala daha yatkın olduğumu düşünmüştüm. İkinci dönem için geçiş yapabilir miyim? Müdür muavinine (öğrencilerle ilgilenen en yetkili kişi o) sordum, seneye kesin geçebileceğimi söyledi ancak yarı dönemde geçersem E-Okul'da sıkıntı çıkabileceğini de söyledi emin olmamakla birlikte. Ek olarak göreceğim yalnızca iki ders var: Seçmeli Edebiyat ve Coğrafya. Felsefe ve dini zaten biz de görüyoruz. Onları da yarı dönemde tamamlayabilirim. Eğer dönem arasında geçiş yapan veya deneyen birisi varsa bilgilendirirse sevinirim.

Dönem arası geçiş var, büyük ihtimalle sınıfların mevcudu dolayısı ile öyle söylemiştir.
Bir de seçmeli tarih göreceksin normal Tarih dersi haricinde.
Dediğim gibi, çok problem değil benim için. Yarıyıl tatilinde açığımı kapatabilirim. Ayrıca hoca geçilemez demedi yalnızca emin olamadı. Daha önce yapan olmamış çünkü, sorun çıkartabilir dedi sadece. Bir de sınıf mevcudu dolayısıyla söylediğini sanmıyorum çünkü iki EA sınıfı var ve birisi yarım.

Geçme amacın, sayısalı sevmediğini farketmen ya da zorlanma sebebiyle değil; farklılık aramak ise vazgeç. Sayısal puanın ile gidebileceğin bölümler, Türkiye şartlarında senin için daha iyi. Ancak; belli bir bölümü düşünüyorsan ve eşit ağırlık buna ulaşmanda birinci etken ise seç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı